Komunikacyjny armagedon na Śląsku
To trudny dzień dla wszystkich osób, które korzystają z komunikacji miejskiej. Na przystankach panuje chaos, a od rana wypadło już ponad 100 kursów autobusów.
- W większości przypadków powodem tych utrudnień jest brak kierowców po stronie operatorów, czyli przewoźników i firm przewozowych, które realizują te połącznia. Drugim powodem, w mniejszej liczbie przypadków, są awarie pojazdów - wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Niestety, utrudnienia wystąpią także wieczorem. Ucierpią głównie mieszkańcy Bytomia, Katowic i Tarnowskich Gór. Poniżej udostępniamy listę linii, na których nie zostaną zrealizowane połączenia lub wystąpią na nich opóźnienia.
Linia 3:
17:45 Tarnowskie Góry Dworzec - Stare Tarnowice GCR 18:05
Linia 5:
- 16:35 Tarnowskie Góry Dworzec - Katowice Plac Wolności 17:54
- 18:00 Katowice Plac Wolności - Tarnowskie Góry Dworzec 19:18
Linia 7:
17:21 Katowice Plac Wolności - [ Kochłowice Kościół 18:00 ]
Linia 12:
16:26 Ligota Akademiki Ligota Akademiki 17:34
Linia 18:
16:56 Zawodzie Centrum Przesiadkowe - Gołonóg Zajezdnia 17:58
Linia 19:
- 17:22 Bytom Plac Sikorskiego - Tarnowskie Góry Dworzec 17:58
- 18:05 Tarnowskie Góry Dworzec - Bytom Plac Sikorskiego 18:40
- 18:42 Bytom Plac Sikorskiego - Tarnowskie Góry Dworzec 19:16
- 19:47 Tarnowskie Góry Dworzec - Bytom Plac Sikorskiego 20:19
- 20:22 Bytom Plac Sikorskiego - Tarnowskie Góry Dworzec 20:56
- 21:17 Tarnowskie Góry Dworzec - Bytom Plac Sikorskiego 21:49
- 21:58 Bytom Plac Sikorskiego - Tarnowskie Góry Dworzec 22:32
Linia 45:
- 16:31 Katowice Kopernika Dworzec - Łaziska Średnie Dworzec PKP 17:27
- 17:35 Łaziska Średnie Dworzec PKP - Mikołów Dworzec 17:55
Linia 72:
17:08 Michałkowice Bytomska - Wilhelmina Skrzyżowanie 17:40
Linia 83:
- 16:32 Tarnowskie Góry Dworzec - Zabrze Plac Dworcowy 17:30
- 17:32 Zabrze Plac Dworcowy - Tarnowskie Góry Dworzec 18:28
Linia 84:
- 16:23 Osiedle Mydlice Pętla - Łosień Szkoła 17:27
- 17:27 Łosień Szkoła - Osiedle Mydlice Pętla 18:11
Linia 108:
17:07 Giszowiec Kolista Pętla - Burowiec 17:34
Linia 110:
17:42 Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - [ Katowice Dworzec 17:59 ]
Linia 165:
- 16:38 Obroki Elkop - Osiedle Tysiąclecia Pętla 17:46
- 15:23 Osiedle Tysiąclecia Pętla - Obroki Elkop 16:28
- 16:38 Obroki Elkop - Osiedle Tysiąclecia Pętla 17:46
Linia 192:
16:50 Tarnowskie Góry Dworzec - Bytom Pogoda 17:36
Linia 662:
- 17:15 Pszczelnik Park - Dąb Silesia City Center 17:38
- 18:07 Dąb Silesia City Center - Pszczelnik Park 18:29
- 19:00 Pszczelnik Park - Dąb Silesia City Center 19:21
- 19:47 Dąb Silesia City Center - Pszczelnik Park 20:08
- 20:27 Pszczelnik Park - Dąb Silesia City Center 20:48
- 21:17 Dąb Silesia City Center - Pszczelnik Park 21:38
- 21:57 Pszczelnik Park - Dąb Silesia City Center 22:18
Linia 689:
- 16:36 Murcki Szyb Stanisław - Katowice Dworzec 17:28
- 17:35 Katowice Dworzec - Murcki Szyb Stanisław 18:33
- 19:06 Murcki Szyb Stanisław - Katowice Dworzec 19:51
Linia 800:
- 16:59 Będzin Kościuszki - Katowice Piotra Skargi 17:38
- 17:43 Katowice Piotra Skargi - Będzin Kościuszki 18:20
Linia 830:
- 17:22 Katowice Piotra Skargi - Bytom Dworzec 17:53
- 17:42 Bytom Dworzec - Katowice Piotra Skargi 18:14
- 18:12 Bytom Dworzec - Katowice Piotra Skargi 18:44
Linia 910:
- 17:11 Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 17:44
- 17:56 Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 18:29
- 18:41 Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 19:12
- 19:31 Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 19:59
Linia 911:
16:50 Czeladź Wojkowicka Pętla - Katowice Dworzec 17:32
Linia 950:
- 17:50 Wełnowiec GPP BUSINESS PARK - Katowice Dworzec 18:02
- 18:03 Katowice Dworzec - Wełnowiec GPP BUSINESS PARK 18:18
- 18:30 Wełnowiec GPP BUSINESS PARK - Katowice Dworzec 18:42
Linia 974:
- 17:38 Michałkowice Plac 11 Listopada - Chorzów Batory Pętla 18:17
- 18:20 Chorzów Batory Pętla - Michałkowice Plac 11 Listopada] 18:58
- 19:38 Michałkowice Plac 11 Listopada - Chorzów Batory Pętla 20:14
- 20:50 Chorzów Batory Pętla - Michałkowice Plac 11 Listopada 21:26
Linia M28:
- 16:52 Katowice Plac Wolności - Osiedle Wieczorka Dworzec 17:36
- 18:20 Osiedle Wieczorka Dworzec - Katowice Plac Wolności 19:05
- 19:12 Katowice Plac Wolności - Osiedle Wieczorka Dworzec 19:54
- 20:20 Osiedle Wieczorka Dworzec - Katowice Plac Wolności 21:03
- 21:12 Katowice Plac Wolności - Osiedle Wieczorka Dworzec 21:54
Linia M101:
- 17:21 Katowice Sądowa - Wesoła Kopalnia 18:28
- 18:56 Wesoła Kopalnia - Katowice Sądowa 19:56
Linia W:
[ 17:20 Urbanowice Sklep - Wygorzele Ułańska 18:11 ] - KURS REALIZOWANY z opóźnieniem ok. 20 minut.
Nie przeocz
- Oto 20 śląskich miast, które najszybciej się wyludniają. Te dane niepokoją
- Katowice w PRL-u. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia Katowic z lat 60., 70. i 80. XX wieku
- Które sklepy i galerie handlowe na Śląsku pracują w Boże Narodzenie 2022?
- Szopka w Panewnikach jest jedną z największych w Europie! Zobaczcie zdjęcia
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
- Najlepsze MEMY o kotach i psach. Kot kontra pies. Kto jest zabawniejszy? Zobaczcie!
- 13 największych miast w województwie śląskim pod względem powierzchni. Sprawdźcie
- Ceny węgla na Śląsku. Ile kosztuje tona ekogroszku i orzecha w składach w regionie?
- Gdzie jest największa gęstość zaludnienia w Śląskiem? Sprawdź!
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?