Ogród Społeczności Parkowej wygląda obłędnie! To nowe miejsce w Parku Śląskim jest dziełem mieszkańców regionu

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
- Każdy może tutaj przyjść i posadzić swoją sadzonkę. Zasada jest tylko jedna – należy szanować rośliny posadzone już wcześniej przez innych - zaznacza Park Śląski
- Każdy może tutaj przyjść i posadzić swoją sadzonkę. Zasada jest tylko jedna – należy szanować rośliny posadzone już wcześniej przez innych - zaznacza Park Śląski Park Śląski
Powrót letniej pogody zachęca do wyjścia z domu i spędzenia czasu na łonie natury. Dobrym celem weekendowego spaceru może być Ogród Społeczności Parkowej, który w sierpniu można podziwiać w pełnej krasie. To stosunkowo nowe miejsce na mapie Parku Śląskiego, powstało w 2022 roku. Miłośnicy parku hodują tu kwiaty i inne rośliny, tym samym tworzą tę wyjątkową przestrzeń.

Ogród Społeczności Parkowej w Parku Śląskim w Chorzowie

W Parku Śląskim, tuż obok integracyjnego placu zabaw niedaleko al. Harcerskiej, od 2022 roku działa Ogród Społeczności Parkowej. W otoczeniu drewnianej altany piknikowej, domku na narzędzia i ławeczek miłośnicy parku hodują tu kwiaty i inne rośliny. Efekty ich prac są najlepiej widoczne w środku lata, kiedy rozkwitają setki pachnących kwiatów oraz innych roślin.

- Ogród to wydzielona i ogrodzona przestrzeń, która znajduje się tuż obok wodnego placu zabaw nieopodal ścieżki zdrowia i Alei Harcerskiej. Jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają prace ogrodowe, ale z różnych względów nie posiadają własnej działki - wyjaśnia Park Śląski.

Ogród jest otwarty codziennie od godziny 7.00 aż do wieczora. Uroków pracy w ziemi i z roślinami może tu zaznać każdy bez ograniczeń.

- Każdy może tutaj przyjść i posadzić swoją sadzonkę. Zasada jest tylko jedna – należy szanować rośliny posadzone już wcześniej przez innych - zaznacza Park Śląski.

Do dyspozycji działkowców są w tym miejscu wszystkie podstawowe narzędzia ogrodnicze, takie jak: grabie, motyka czy konewka. Na miejscu jest dostęp do wody zarówno doprowadzonej z sieci, jak i zgromadzonej deszczówki, dzięki czemu bez trudu można uporać się z podlewaniem roślin. W upalne dni można zaś schować się pod drewnianą wiatą i nacieszyć zmysły tym wyjątkowym ogrodem.

Budowa tego miejsca kosztowała 827 tys. złotych. Projekt zrealizowano częściowo ze środków w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (ponad 480 tys. złotych) oraz w ramach unijnego programu JESSICA.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie