Nowa hala nie pomogła

(lis)
Zawodniczki Sokoła bez problemów pokonały w Pszczynie outsidera I ligi - PLKS i w tabeli mają już tyle samo punktów, co rywalizujący z chorzowiankami o play-off zespół Budowalnych Toruń.

Zawodniczki Sokoła bez problemów pokonały w Pszczynie outsidera I ligi - PLKS i w tabeli mają już tyle samo punktów, co rywalizujący z chorzowiankami o play-off zespół Budowalnych Toruń. Gospodynie, które rozegrały pierwszy oficjalny mecz w nowo otwartej hali nie miały wiele do powiedzenia.

Gospodynie w całym, dość krótkim meczu zdobyły zaledwie 43 punkty, przy czym blisko połowę z nich po błędach rozluźnionych chorzowianek. Spotkanie, które zakończyło się dwunastą z rzędu przegraną PLKS, przyniosło nieco emocji jedynie w I secie, kiedy ze stanu 12:20 zrobiło się 18:21, ale końcówka należała do Sokoła. Bardzo dobry mecz rozegrała Monika Konsek, która zdobyła 14 punktów - 10 w ataku, 3 z zagrywki, a 1 po udanym bloku. Dobre statystyki miała również Natalia Krawulska notując13 pkt, z czego aż 12 w ataku.

PLKS PSZCZYNA - SOKÓŁ 0:3 (21:25, 11:25, 11:25).

SOKÓŁ: Furtak, Konsek, Fedorów, Staniucha, Wysocka, Krawulska, Settnik (libero) oraz Nowakowska.