Nieskuteczny AKS

Grzegorz Lisiecki
Piłkarze AKS Wyzwolenie przegrali dwa z trzech wiosennych meczów. A jutro grają z wiceliderem rozgrywek - Victorią Jaworzno. fot. Marzena Bugała.
Tylko w szesnastu wyjechali we wtorek do Ciochowic piłkarze AKS Wyzwolenie. - Byliśmy osłabieni, ale to żadne usprawiedliwienie. Mieliśmy przewagę i dość okazji, żeby wygrać - stwierdził Jerzy Suszczyk, szkoleniowiec chorzowskiej drużyny.

W AKS Wyzwolenie brakowało tym razem pauzujących za żółte kartki Ferdita Veselji oraz Wojciecha Szyrokiego. Wśród rezerwowych znalazło się natomiast aż dwóch bramkarzy - Jacek Widera oraz Paweł Grobert. Ten drugi był jednak przygotowany do gry w polu. Po dłuższej przerwie do zespołu wrócił Krzysztof Tora.

Już w I połowie podopieczni trenera Suszczyka mogli rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale świetnych okazji nie wykorzystali bardzo aktywny Daniel Brzęczek oraz Mariusz Lelek, który trafił w poprzeczkę.

W II połowie przewaga chorzowian była jeszcze większa. Między 60 a 90 minutą piłkarze AKS Wyzwolenie mogli strzelić cztery bramki, nieskutecznością wykazali się jednak Sebastian Kiszel, Mariusz Lelek, rezerwowy Patryk Rant oraz Daniel Brzęczek. Po strzale głową tego ostatniego - już w 90 minucie gry - piłka odbiła się od słupka, zaś bramkarz miejscowych popisał się świetnym refleksem. Piłkarze Przyszłości wykorzystali nieskuteczną grę chorzowian i w 72 minucie strzelili decydującą, jak się okazało, bramkę. Jej autorem był Adam Pietrek.

- Mam pretensje do Piotrka Golby, który w tej sytuacji zagrał zbyt zachowawczo. Zresztą nie tylko tego meczu Piotrek nie zaliczy do udanych, to przecież jego konto obciążają dwa gole w spotkaniu z Górnikiem 09 Mysłowice - mówi szkoleniowiec AKS Wyzwolenie.

- Przegraliśmy z zespołem, który ma teraz 30 punktów, ale graliśmy z lepszymi i zwyciężaliśmy - kontynuuje Jerzy Suszczyk. - W trzech wiosennych meczach zdobyliśmy tylko jeden punkt, co kosztowało nas spadek z szóstego miejsca na jedenaste. Wiem jednak, że będzie lepiej, jak tylko uporamy się z kadrowymi problemami. W tym tygodniu lekarskie konsultacje ma Stiller, po operacji łąkotki treningi wznowił Machaczka, do formy wraca także Chwastek - podkreśla.

Dodajmy, że jutro piłkarze AKS Wyzwolenie rozegrają kolejny mecz, tym razem z wiceliderem grupy I śląskiej czwartej ligi - Victorią Jaworzno. Mecz na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy rozpocznie się o godzinie 16.30.

PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE - AKS WYZWOLENIE CHORZÓW 1:0 (0:0).

AKS WYZWOLENIE: Pie-trek - Tora, Golba, Serafin, Brzęczek - Kiszel, Pujanek, Wiana, Kopyciok (80. Rant) - Lelek, Świętek (74. Cygan).