Niebiescy coraz bliżej II ligi! Polonia Nysa - Ruch Chorzów 1:2. Zobacz zdjęcia

Tomasz Kuczyński
03.10.2020 r. Ruch Chorzów - Polonia Nysa 4:0.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.10.2020 r. Ruch Chorzów - Polonia Nysa 4:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
W sobotę 8.05.2021 r. w meczu III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów wygrał w Nysie z tamtejszą Polonią 2:1 (0:0). Bramki zdobyli: Maciej Pisula (90+4) oraz Łukasz Janoszka (50-karny) i Daniel Paszek (88-karny). Ruch od 65. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla Piotra Wyroby. Poniżej prowadzona była relacja NA ŻYWO z meczu Polonia Nysa - Ruch Chorzów.

Koniec. Ruch wygrał 2:1!

90+4. Jest 1:2. Bramkę zdobył głową Maciej Pisula po podaniu z rzutu rożnego.

Doliczone 6 minut.

88. minuta - 0:2. Daniel Paszek wykorzystał karnego!

87. minuta. Karny dla Ruchu za faul na Biskupie.

85. minuta. Było blisko bramki dla Polonii. Kacper Duda minął Jakuba Bieleckiego, ale strzelił w boczną siatkę, choć miał pustą bramkę! Trener Marcin Jałocha aż złapał się za głowę.

80. minuta. Kasolik główkował nad poprzeczką. Ruch wyszedł z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

79. minuta. Guzdek w dobrej sytuacji główkował nad poprzeczką.

75. minuta. Nadal 1:0 dla Niebieskich, grających w "10".

70. minuta - Ruch w gra osłabieniu, ale atakuje. Piotr Kwaśniewski groźnie strzelił. Bramkarz Polonii był na posterunku.

65. minuta - Ruch gra w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Piotra Wyroby (czerwona kartka). Druga kartka za protesty wobec sędziego.

60. minuta. Zmiana w Ruchu. Schodzi Tomasz Neugebauer, wchodzi Bartosz Guzdek. Wynik nadal 1:0 dla gości.

55. minuta. Kibice Ruchu głośno dopingują zza ogrodzenia stadionu.

52. minuta. Znów było groźnie. Bramkarz Niebieskich Jakub Bielecki popisał się dobrą obroną, ekspediując piłkę na rzut rożny.

51. minuta. Polonia nie ma już nic do stracenia i zaczęła atakować. Było groźnie, a gości uratowała interwencja Konrada Kasolika.

50. minuta. 1:0 dla Ruchu. Łukasz Janoszka zdobył gola z rzutu karnego podyktowanego za faul na Tomaszu Foszmańczyku. "Ecik" uderzył techniczną podcinką.

Zaczęła się II część meczu.

Koniec I połowy. Jest 0:0.

45. minuta. Gra się zaostrzyła. W sumie sędzia pokazał już 6 żółtych kartek (po 3 dla każdej z drużyn). Jeszcze 3 doliczone minuty.

44. minuta. Uderzał Tomasz Foszmańczyk, bramkarz łapie na raty.

40. minuta. Niebiescy nadal nie potrafią przebić się przez mur Polonii.

Mija 35. minuta. W Nysie 0:0.

31. minuta. Michał Biskup uderzył zza pola karnego i trafił w poprzeczkę.

30. minuta. Niebiescy wykonali już 6 rzutów rożnych.

27. minuta. Groźny strzał Adama Setli z rzutu wolnego, tuż koło słupka bramki Ruchu. Nadal 0:0.

15. minuta za nami. Wynik 0:0. Ruch ma przewagę, ale bez efektu bramkowego. Polonia broni się całą drużyną na swojej połowie.

Niebiescy coraz bliżej II ligi! Polonia Nysa - Ruch Chorzów ...

Rozpoczął się mecz Polonia Nysa - Ruch Chorzów.

Oto skład Ruchu na mecz w Nysie. W wyjściowej "11" jest Tomasz Neugebauer, który dziś (8 maja) kończy 18 lat.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

Niebiescy zmierzają do II ligi, ale jeszcze nie są pewni awansu. W sobotę chcą wykonać następny krok do tego celu w meczu z Polonią Nysa. Ruch zajmuje pozycje lidera, a Polonia jest przedostatnia w tabeli i walczy o pozostanie w III lidze. Spadną ostatnie cztery drużyny.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Polonia Nysa, 3.10.2020 r.

POLONIA NYSA - RUCH CHORZÓW LIVE

Chorzowianie w poprzedniej kolejce wygrali przy Cichej z Rekordem 3:2 (2:0). Ruch zagrał bez pauzujących za kartki kapitana Tomasza Foszmańczyka i Michała Biskupa. Brakowało też Mariusza Idzika, który ma kontuzję kolana i możliwe, że nie wróci już do gry w tym sezonie. Snajpera Ruchu czeka zabieg artroskopii.

Na mecz w Nysie wrócą Foszmańczyk i Biskup. Zabraknie natomiast wykluczonego przez kartki Michała Mokrzyckiego. Biskup wraca po czerwonej kartce, którą dostał w derbach z Polonią Bytom (dwa mecze pauzy), ale musi uważać, bo ma trzy żółte kartki i kolejna oznacza ponowną przerwę…

POLONIA NYSA - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

Oczywistym faworytem sobotniego meczu jest Ruch. Drużyna Łukasza Berety w 28 meczach zgromadziła 74 punkty (druga a w tabeli Polonia Bytom ma ich 61 i jeden mecz rozegrany mniej). Natomiast zajmująca 18. miejsce Polonia Nysa ma na koncie 20 punktów, na co złożyło się 5 zwycięstw, 5 remisów. Resztę stanowią porażki – 17.

Polonia Nysa w poprzedniej kolejce wygrała na wyjeździe z ostatnią w tabeli Polonią-Stalą Świdnica 1:0. Poprzednio u siebie 3 punkty zdobyła 22 listopada w meczu z Zagłębiem II Lubin – 3:0.

POLONIA NYSA - RUCH CHORZÓW WYNIK

W pierwszym meczu tych drużyn 3 października w 11. kolejce Ruch wygrał 4:0 (1:0). Bramki zdobyli wtedy Mariusz Idzik, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Winciersz i Jakub Rudek. Idzika oraz Winciersza (gra w Piaście Gliwice) w rewanżu nie zobaczymy.

Trenerem Polonii Nysa od grudnia 2020 roku jest były reprezentant Polski Marcin Jałocha, znany z występów w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, czy Polonii Warszawa. Ma umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia. Misja utrzymania się w III lidze jest coraz trudniejsza do zrealizowania, ale ostatnia wygrana wlała nadzieja w serca ekipy z Nysy.

POLONIA NYSA - RUCH CHORZÓW TRANSMISJA

Sobotni mecz będzie można zobaczyć online na stronie tv.ruchchorzow.com.pl w systemie PPV. Koszt dostępu to 15 zł. Karnetowicze Ruchu zapłacą 12 zł. Komentować będą Tomasz Ferens i były piłkarz Niebieskich Tomasz Podgórski.

Sędzią meczu Polonia Nysa – Ruch Chorzów będzie Robert Parysek z Głogowa.