MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsi nauczyciele w woj. śląskim [ZDJĘCIA]. Gala plebiscytu "Nauczyciel na Medal 2018" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Nauczyciel na Medal 2018. Gala w Teatrze Rozrywki
Nauczyciel na Medal 2018. Gala w Teatrze Rozrywki Marzena Bugała-Azarko
Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” wybrali najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli z województwa śląskiego. Laureaci naszego plebiscytu odebrali nagrody podczas piątkowej gali w Teatrze Rozrywki. - Ten tytuł to dla nas ważne wyróżnienie i gest wdzięczności za naszą pracę - mówili zwycięzcy.

Gala wręczenia nagród Nauczyciel na Medal 2018

- Największą wartością jest to, że możemy na łamach papierowego „Dziennika Zachodniego” oraz w naszym serwisie internetowym zaprezentować czytelnikom ogromną rzeszę nauczycieli z pasją, tych, którym chce się wykonywać ten zawód - zapewniał witając laureatów plebiscytu i zaproszonych gości Zenon Nowak, prezes Oddziału Śląsk Grupy Polska Press.

„Nauczyciel na Medal” to plebiscyt, w którym czytelnicy naszej gazety, czyli również byli i obecni uczniowie szkół, wybierali najlepszych nauczycieli z województwa śląskiego. To głosowanie nie było jedynie próbą popularności, co podkreślają laureaci, ale realną oceną ich często wieloletniej i ciężkiej pracy.

Zobaczcie zdjęcia z gali:

Jak co roku poprosiliśmy Państwa o wybór nauczycieli pełnych pasji i zapału. Pedagogów, którzy mają w sobie pewną iskrę, dzięki której budzą w uczniach zapał do zdobywania wiedzy. Wreszcie wyróżnili Państwo również rady rodziców i szkoły, dzięki którym pozornie nudna edukacja staje się atrakcyjna i przyjemna.

Zobacz WIDEO z gali:

Szkoła na Medal

W głosowaniu naszych czytelników najlepszą szkołą w województwie śląskim okazała się Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Drugą największą liczbę głosów uzyskała Szkoła Podstawowa nr 1 w Radlinie im. Adama Mickiewicza, statuetkę za 3 miejsce odebrali przedstawiciele Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej z Częstochowy.

Nauczyciele na Medal

Laureatką tytułu Nauczyciel na Medal wśród nauczycieli klas 1-3 została Anna Majer ze SP Zakonu Pijarów w Katowicach. Zaraz za nią na podium stanęła Ewa Mazur z SP nr 38 w Chorzowie, a trzecie miejsce zajęła Żaneta Gocyk z SP nr 2 w Jaworznie.

- Mam nadzieję, że to nagroda za moje zaangażowanie w pracę, która jest również moją pasją. Oddaję całe serce dzieciom, dlatego cieszę się, że ktoś to docenił - uważa Anna Majer, Nauczyciel na Medal.

Statuetkę najlepszego nauczyciela klas 4-8 odebrała Teatrze Rozrywki Mateusz Głombica z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach. Drugą nagrodę otrzymała Joanna Szyja z SP nr 11 w Tarnowskich Górach, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Stawisińska z Gimnazjum nr 9 w Rudzie Śląskiej.

- To jest nasze wspólne święto. Dzięki temu mamy świadomość, że ktoś docenia trud, jaki wkładamy w tę pracę i róbmy to dalej - mówił do nauczycieli Mateusz Głombica.

Najbardziej cenionym nauczycielem szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim został Tomasz Wasyliszyn z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Sylwester Czarnota z 15. Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Trzecią nagrodę otrzymał Jarosław Foltyński z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie.

Nauczycielką na Medal z zerówki została Anna Chrzanowska z Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni. Nagrodę za drugie miejsce otrzymała Małgorzata Duda z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Sosnowcu. Trzecią lokatę zajęła Barbara Kaśków z Przedszkola w Węglowicach.

W tym roku wybieraliśmy również najlepszych nauczycieli akademickich. Pierwszym laureatem plebiscytu w tej kategorii został dr n. med. Dariusz Myrcik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Drugą nagrodę odebrał dr inż. Witold Krieser z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na podium stanął również dr Damian Kania z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Rada rodziców na medal

Szkoły i nauczyciele nie mogły by działać bez uczniów i ich rodziców. Zdaniem naszych czytelników najlepsza rada rodziców funkcjonuje przy SP nr 2 w Miasteczku Śląskim. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła rada z SP nr 4 w Radlinie, na podium znaleźli się też rodzice z SP nr 9 w Bytomiu.

Zobaczcie zdjęcia z gali:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto