MKS Myszków – Ruch Chorzów 1:3 (1:0) w meczu sparingowym ZDJĘCIA

Janusz Strzelczyk
W sobotę, 6 lutego w Myszkowie w meczu sparingowym, gospodarze MKS Myszków przegrali z Ruchem Chorzów 1:3.

Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które jesienią ubiegłego roku zostało oddane do użytku.

Spotkanie było okazją do przetestowania nowych zawodników. W Ruchu sprawdzano bramkarza Jakuba Grzywaczewskiego, sprowadzonego z Cracovii Kraków. W Myszkowie byli to bramkarz Kucharski Mączkę (obaj z Rekordu Bielsko-Biała) oraz Sarkiego sprowadzonego z Waksmundu, który grał w przeszłości w Wiśle Kraków.

W pierwszej połowie Ruch (lider III ligi) miał przewagę w polu nad Myszkowianami (IV liga, końcówka tabeli po rundzie jesiennej). Ale to MKS strzelił gola, po ładnej kontrze. Bramkarza Ruchu w 20 min. pokonał Dominik Marek.

Chorzowianie w tej części meczu mieli kilka okazji do zdobycia branki. Bliscy strzelenia gola byli Siwek w 25 min., uderzając z 12 metrów, ale Kucharski był na miejscu. Chwilę później bramkarza gospodarzy sprawdził Idzik, który jeszcze trafił w słupek. Dobrą okazję miał też Janoszka, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W przerwie drużyny przeprowadziły kilka zmian. W drugiej połowie Ruch udokumentował swoją przewagą trzema golami.

Mecz, mimo mroźnej pogody obserwowało kilkudziesięciu kibiców, ale w oddaleniu od boiska, które było odgrodzone specjalną taśmą.