Mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie i snowboardzie. Slalom gigant w Istebnej ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
Mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie i snowboardzie ZDJĘCIA
Mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie i snowboardzie ZDJĘCIA UM Chorzów
Mróz szczypiący w policzki, ale także zabawa i zdrowa rywalizacja. Tak można podsumować rekordowe w tym roku mistrzostwa Chorzowa w narciarstwie i snowboardzie. Zawody odbyły się na stoku w Istebnej.

W minioną sobotę, 17 lutego, na stoku narciarskim Złoty Groń w Istebnej odbyły się 7. Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. To były zdecydowanie rekordowe zawody. W mistrzostwach wzięło bowiem udział 150 uczestników, którzy rywalizowali w 18 kategoriach indywidualnych oraz kategorii rodzinnej.

Zawodnicy mieli do przejechania dwa zjazdy slalomu gigant o długości ok. 600 metrów. Liczyła się suma czasów dwóch przejechanych zjazdów. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach, a także w kategorii open i rodzinnej otrzymali medale i nagrody.

Najszybszą narciarką została Emilia Lenart, która po dwóch zjazdach miała czas 1:11:22. Tuż za nią uplasowała się Kinga Kaszyńska. Na trzecim miejscu była Martyna Makuła. Wśród mężczyzn najszybciej slalom gigant przejechał Łukasz Cisło (1:03:88). Drugi był Paweł Krzymiński, a trzecie miejsce zdobył Krzysztof Kasprowski.

W klasyfikacji rodzinnej wygrała rodzina Kasprowskich. Na drugim miejscy uplasowali się Krzymińscy. Na trzecim miejscu podium stanęła rodzina Zdebików.