Mecz Stal Brzeg - Ruch Chorzów 1:3. Zwycięstwo Niebieskich! Wygrali w lidze 14. mecz z rzędu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów kontynuują zwycięską passę. W sobotę pokonali w Brzegu Stal
Piłkarze Ruchu Chorzów kontynuują zwycięską passę. W sobotę pokonali w Brzegu Stal fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
SPORT. Stal Brzeg przegrała z Ruchem Chorzów 1:3 w meczu 32. kolejki grupy trzeciej III ligi. Niebiescy odnieśli 13. wiosenne, a 14. z rzędu ligowe zwycięstwo i pewnie zmierzają w kierunku awansu. W spotkaniu w Brzegu dwa gole dla chorzowian strzelił Michał Mokrzycki, a pierwsze trafienie było dziełem Michała Biskupa.

Stal Brzeg - Ruch Chorzów 1:3. Niebiescy wygrali w lidze 14. mecz z rzędu

Podopieczni trenera Łukasza Berety nie zwalniają tempa chcąc jak najszybciej zapewnić sobie awans do II ligi. Piłkarze Ruchu od nieśli 14 z rzędu ligowe zwycięstwo pokonując w Brzegu Stal 3:1. Niebiescy w tym roku wygrali wszystkie 13. pojedynków o ligowe punkty.

Goście objęli prowadzenie w 17 minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Łukasza Janoszki głową do siatki piłkę skierował Michał Biskup. Stal starała się doprowadzić do wyrównania. Dobre okazje mieli Michał Sypek i Jakub Kowalski, ale Jakub Bielecki stojący w bramce Ruchu nie dał się pokonać.

Chorzowianie przetrzymali ataki piłkarzy z Brzegu i jeszcze przed przerwą zadali drugi cios. Zza linii pola karnego precyzyjnym uderzeniem popisał się Michał Mokrzycki i Niebiescy zeszli na przerwę z dwubramkową przewagą.

Popularny "Mokry" trafił do siatki również zaraz po zmianie stron. W 48 minucie sędzia podyktował karnego dla Ruchu za dotknięcie piłki ręką przez Jakuba Banacha, a Mokrzycki pewnie wykorzystał jedenastkę.

W tym momencie losy spotkania były już rozstrzygnięte. Stal wprawdzie starała się zmienić niekorzystny wynik, ale udało jej się strzelić tylko honorową bramkę. Jej autorem był Jakub Banach, który wykorzystał dośrodkowanie Konrada Andrzejczaka. W doliczonym czasie gry Andrzejczak trafił jeszcze w słupek.

Ruch w Brzegu wspierała spora grupa kibiców. Fani ze Śląska nie weszli na stadion, ale zza płotu obiektu prowadzili głośny doping. Następna kolejka III ligi odbędzie się już w środę, ale Niebiescy będą wówczas pauzować. Kolejne spotkanie rozegrają 29 maja w Tarnowskich Górach z Gwarkiem.

Stal Brzeg - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)
Bramki
0:1 Michał Biskup (17), 0:2 Michał Mokrzycki (42), 0:3 Michał Mokrzycki (48-karny), 1:3 Jakub Banach (60)