Mecz Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 - ZDJĘCIA. Beniaminek ograł spadkowicza

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów pokonali spadkowicza z PKO Ekstraklasy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów pokonali spadkowicza z PKO Ekstraklasy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
SPORT. W hicie 8. kolejki Fortuna 1. Ligi beniaminek tej klasy rozgrywkowej Ruch Chorzów pokonał spadkowicza z PKO Ekstraklasy Bruk-Betem Teramlicę Nieciecza 2:1. Mecz na Cichej dostarczył kibicom wielu emocji, a w barwach Niebieskich po ponad 8 latach przerwy znów zagrał Maciej Sadlok. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1. Beniaminek ograł spadkowicza

Jeszcze kilka miesięcy temu drużyny Ruchu i Termaliki dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Przed sobotnim spotkaniem na Cichej obydwa zespoły dzieliły już tylko dwa punkty, bo Niebiescy awansowali z II do I ligi, a Nieciecza spadła z PKO Ekstraklasy. Chorzowianie w poprzedniej kolejce stracili miano niepokonanych ulegając w Łodzi ŁKS, a Bruk-Bet mógł pochwalić się serią czterech spotkań bez porażki, która została w sobotnie popołudnie przerwana na Cichej.

W drużynie Ruchu po ponad ośmiu latach przerwy znów zagrał Maciej Sadlok. Były reprezentant Polski, który latem wrócił na Cichą, wyleczył w końcu kontuzję i mógł zająć miejsce na środku obrony Niebieskich stanowiąc wzmocnienie tej formacji.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH - NIECIECZA

Chorzowianie objęli prowadzenie po kapitalnym strzale Patryka Sikory. Pomocnik gospodarzy precyzyjnie przymierzył lewą nogą z 20 m i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Odpowiedź Niecieczy była jednak błyskawiczna. Tomas Poznar padł w polu karnym po przypadkowym starciu z Łukaszem Monetę i sędzia z ekstraklasy Jarosław Przybył wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Wiktor Biedrzycki.

Jeszcze przed przerwą Niebiescy mieli okazje do objęcia prowadzenia, ale najpierw strzał z bliska Tomasza Wójtowicza obronił Tomasz Loska, a po szybkiej kontrze Daniela Szczepana z Łukaszem Janoszką popularny "Ecik" minimalnie chybił celu.

Gospodarze schodzili do szatni z uczuciem niedosytu, ale zaraz po zmianie stron znów cieszyli się z gola. Po prostopadłym podaniu Szczepana sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Swędrowski, który z zimną krwią wyczekał bramkarza i między jego nogami posłał piłkę do siatki.

Nieciecza starała się wyrównać i miała ku temu okazje. W bramce chorzowian świetnie spisywał się jednak Jakub Bielecki, który obronił strzały Poznara i Marcela Błachewicza, a po strzale czeskiego napastnika gości w sukurs przyszła mu poprzeczka. Niebiescy mimo naporu rywali w końcówce utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i wyprzedzili Termalicę w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Ruch Chorzów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
Bramki
1:0 Patryk Sikora (18), 1:1 Wiktor Biedrzycki (23-karny), 2:1 Tomasz Swędrowski (48)