Lider za mocny dla Alby

LIS
Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia sezonu regularnego w grupie C koszykarskiej II ligi. W miniony weekend zespół Alby przegrał w Radomiu z liderem rozgrywek, drużyną Rosasport.

Do ostatniego weekendu radomianie przegrali tylko jeden z 24 meczów i nic nie wskazywało na to, by w meczu z Albą ich świetna statystyka mogła się zepsuć. Wprawdzie chorzowianie sprawili ostatnio sporą niespodziankę wygrywając z innym zespołem z Radomia - AZS , ale tym razem rywal był znacznie bardziej wymagający. Po wyrównanej I połowie III kwarta należała do miejscowych. Chorzowianie zmniejszyli straty głównie dzięki skutecznemu Sylwestrowi Walczukowi, ale radomianie kontrolowali sytuację.

Alba zagra jeszcze dwa mecze - z OSSM PZKosz. Stalowa Wola i MCKiS Jaworzno.

ROSASPORT RADOM - UKS ALBA CHORZÓW 74:65 (12:10, 21:19, 26:18, 15:18).
ALBA: Spychała 11 (1x3), Nowak 10 (1x3), Lewicki 8 (2x3), Adamczyk 2, Białdyga 0 oraz Walczuk 26 (2x3), Lis 3 (1x3), Jesionek 3 (1x3), Pełka 2, Jankowiak 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0