KRÓTKO: Policjanci z Chorzowa okazali się najlepszymi pływakami w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji

JUT
Sztafeta chorzowskich policjantów wywalczyła pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Pływaniu.

Na pływalni Parku Wodnego "Jura" w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

W zawodach startowało 82 zawodników i 4 zawodniczki reprezentujące KWP oraz 18 jednostek garnizonu śląskiego. Rywalizację w sztafecie 3 x 50m stylem dowolnym wygrała drużyna chorzowskich policjantów w składzie: sierż. Sebastian Walicki, mł. asp. Tomasz Brzęczek i sierż. Mateusz Kajda.

Na najwyższym stopniu podium stanął po raz drugi sierż. Sebastian Walicki wygrywając w konkurencji indywidualnej 50 m stylem motylkowym.

Uroczystego zamknięcia zawodów w imieniu Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dokonała Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach podinsp. Joanna Świec-Rajca, która wspólnie z Dowódcą SPAP w Katowicach mł. insp. Grzegorzem Muchą oraz Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach Konradem Knopem złożyła gratulacje startującym i udekorowała zwycięzców.