Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów. 15 kilometrów z Chorzowa do Siemianowic

OPRAC.:
Martyna Urban
Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów w Chorzowie i Siemianowicach. Kto tym razem zwycięży na odcinku 15 kilometrów? fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Już po raz siódmy śląscy biegacze spotkają się, aby pokonać dystans 15 kilometrów dzielący dwie wieże szybowe. 14 listopada miłośnicy biegania wyruszą sprzed chorzowskiego Szybu Prezydent i pobiegną do Siemianowic Śląskich i z powrotem. Bieg organizowany jest przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegów Długodystansowych "W Ruchu", a imprezę wspiera Urząd Miasta w Chorzowie.

Zrodzona w 2014 roku inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi spodobała się wielu biegaczom, nie tylko ze Śląska. W ubiegłym roku Bieg Dwóch Szybów miał wrócić po rocznej przerwie, ale na drodze stanęła II fala pandemii koronawirusa – zawody musiały odbyć się w formule wirtualnej.

Zawody już w najbliższą niedzielę

Bieg wystartuje w niedzielę, 14 listopada o godzinie 11 spod chorzowskiego Szybu „Prezydent”. Meta będzie mieścić się w tym samym miejscu, gdzie start. Zawodnicy będą mieć do pokonania odległość 15 kilometrów.
Trasa tradycyjnie została zaplanowana , w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – crossowej. Mapa trasy jest dostępna tutaj.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 400 osób. Opłata startowa wynosi 50 zł, natomiast dla osób, które opłaciły start do 20.10.2021 r. opłata wynosiła 45 zł. Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą Bieg w regulaminowym limicie czasu - 140 minut, gwarantowany pamiątkowy medal.

Więcej informacji na stronie biegu

Wszystkie szczegóły dotyczące VII Biegu Dwóch Szybów, mapa trasy oraz regulamin znajdują się w postach na Facebooku tego wydarzenia. Również na stronie internetowej znajdują się wszelkie informacje dotyczące Biegu - w zakładce „Bieg Dwóch Szybów 2021".