Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kogo brakuje do pracy w woj. śląskim? W tym zawodzie praca jest GWARANTOWANA! Barometr zawodów 2024.

red.
Woj. śląskie - kogo brakuje do pracy w naszym regionie? Sprawdź, w jakich zawodach i specjalizacjach jest największy deficyt. Być może jesteś w grupie pracowników, którzy są najbardziej potrzebni. Opublikowano BAROMETR ZAWODÓW 2024.

KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć w jakich zawodach brakuje ludzi do pracy w Śląskiem.

Kogo potrzeba do pracy w woj. śląskim? Zobacz barometr zawodów 2024

Barometr zawodów jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2024 r. w poszczególnych zawodach. Dokument powstaje na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Badanie jest przeprowadzane przez ekspertów. Koordynatorem krajowym badania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

W województwie śląskim badanie koordynowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a na poziomie powiatowym przez powiatowe urzędy pracy. W realizację badania włącza się także ponad 100 ekspertów z różnych, innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kogo najbardziej potrzeba w Śląskiem? W których zawodach występuje równowaga, a których jest nadwyżka?

„Barometr zawodów" dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe

  • Zawody deficytowe to takie, w których liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy).
  • Zawody zrównoważone to takie, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się).
  • Zawody nadwyżkowe, w których liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej osobom poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie).

Kogo brakuje do pracy w woj. śląskim? W tym zawodzie praca j...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto