Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Izolacji od wiedzy nie będzie – udowadnia to Wyższa Szkoła Humanitas z Sosnowca

Mateusz Borda
Mateusz Borda
WSH w Sosnowcu
W „nowej rzeczywistości” z pandemią koronawirusa w tle nasze życie przeniosło się do Internetu. Od kilku tygodni to właśnie tam najczęściej pracujemy, „spotykamy się” ze znajomymi i robimy zakupy. Swoją działalność w sieci prowadzą nie tylko firmy, szkoły, urzędy i instytucje kultury, ale również uczelnie. Czy studia w formule online się sprawdzają? Czy zdalne wykłady cieszą się powodzeniem? I czy kampania rekrutacyjna w obecnej sytuacji ma w ogóle szanse powodzenia? Zdecydowanie 3 x TAK odpowiada Wyższa Szkoła Humanitas z Sosnowca. Od połowy kwietnia uczelnia nie tylko prowadzi zajęcia online dla swoich słuchaczy ale także organizuje bezpłatne webinary w ramach projektu „Nie izoluj się od wiedzy”, w których udział wzięło już kilkaset osób i kolejne tysiące już się zapisało na następne wykłady!

Wykłady online, dokładnie tak samo, jak te na studiach w obecnej sytuacji, odbywają się z użyciem platformy ClickMeeting. Dzięki temu słuchacze mogą nie tylko wysłuchać prelekcji, ale również zobaczyć wykładowcę „na żywo”, zapoznać się z udostępnianymi materiałami i zadawać pytania – mówi Katarzyna Romaniec, pomysłodawca projektu i kierownik promocji WSH, i dodaje, że uczelnia nie miała problemu z odnalezieniem się w nowej sytuacji ponieważ zajęcia w tej formie były prowadzone już wcześniej – Nasi wykładowcy doskonale znają to narzędzie, bo jest ono używane od kilku lat. Wykłady w takiej formule są bardzo wygodne i doceniane zarówno przez studentów, jak i prelegentów.

Naukowo a czasem i kontrowersyjnie

Humanitas proponuje szeroki wybór tematów nawiązujących do oferowanych przez uczelnię kierunków. Rozpoczynając od tych typowo naukowych dotyczących wyzwań współczesnego przywództwa, poprzez tytuły związane z obecną sytuacją „Miejsce wykonywania pracy w świetle przepisów prawa pracy” i „Czy stan epidemii to stan nadzwyczajny?”, a kończąc na kontrowersyjnych, ale niezwykle interesujących zagadnieniach „Dlaczego nie ma ludzi kulturalnych?” oraz „Seksualne motywacje sprawców zabójstw”.

Ta ostatnia pozycja cieszy się wyjątkowym powodzeniem – na portalu Facebook chęć uczestnictwa wyraziło już kilka tysięcy osób a ponad 2000 zapisało się już na platformie Clickmmeting i „czeka” już w poczekalni na wykład. Zajęcia są prowadzone wyłącznie przez pracowników naukowych WSH i realnych wykładowców danych kierunków, a wśród nich znajdziemy takie nazwiska jak dr Maciej Szaszkiewicz, profiler, psycholog sądowy, dr hab. Maciej Borski, dziekan uczelni i ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej czy dr Aleksander Mańka, specjalista w zakresie interwencji kryzysowej i wsparcia osób doświadczających przemocy w rodzinie.

_Taka forma daje potencjalnym studentom możliwość sprawdzenia jak wyglądają studia na naszej uczelni oraz czy dyscyplina, którą wybrali faktycznie jest dla nich interesująca. To też możliwość zapoznania się ze specyfiką studiów online. Nie wiemy jak będzie wyglądać szkolnictwo wyższe od września i czy będą warunki na prowadzenie zajęć w tradycyjnej formie. Jeśli nie, Wyższa Szkoła Humanitas będzie działała w pełni zdalnie. Jesteśmy do tego świetnie przygotowani – przekonuje prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas i zapewnia, że WSH nie skupia się wyłącznie na rekrutacji – jak pokazują pierwsze wykłady, wśród słuchaczy jest wielu naszych studentów i absolwentów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, rejestracja jest otwarta, nie przewidujemy limitów miejsc _– zachęca prof. Kaczmarczyk.

Szczegółowe informacje oraz aktualna lista wykładów: https://www.humanitas.edu.pl/nie_izoluj_sie_od_wiedzy

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto