Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inauguracja Kampanii „Lodołamacze 2016”

M.Tarnowska
M.Tarnowska
W Chorzowie 10 czerwca odbyła się konferencja Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Kto będzie „Lodołamaczem 2016”?

Konkurs „Lodołamacze” organizowany jest corocznie od 2006 roku. Inicjatywa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych skierowana jest do przedsiębiorców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

10 czerwca w Urzędzie Miasta w Chorzowie odbyła się konferencja prasowa, która zainaugurowała XI edycję ogólnopolskiego konkursu. W konferencji uczestniczyli poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura, zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Wiesław Ciężkowski, przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON Józef Bodziony, rzecznik POPON Anna Węgrzynowicz, a także laureaci, m.in.: Ficomirrors Polska Sp. z.o.o, Alfa Prim, PCK, Helena Budza-nowska, Edyta Świątczak-Gurzęda oraz zaproszeni goście.

- Konkurs „Lodołamacze” jest wskazaniem na to, co przed nami - liczba osób niepełnosprawnych, które są aktywizowane, nie tylko w ramach konkursu, ciągle rośnie - mówił na konferencji przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON, Józef Bodziony.

- Czy możemy być zadowoleni? Nie możemy. Musimy ciągle pracować, żeby problem z niepełnosprawnością w pracy przestał istnieć. On będzie jeszcze długo, ale postęp w tej dziedzinie jest oznaką zmiany mentalności - podkreślał Józef Bodziony.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się pracodawcy i instytucje wrażliwe społecznie czyli laureaci tegorocznej edycji konkursu, m.in. Śląski Oddział Okręgowy Polski Czerwony Krzyż, który zajął II miejsce w kategorii instytucja oraz został nagrodzony srebrnym medalem Lodołamaczy 2015. Jak PCK wspiera osoby niepełnosprawne?

- Współpracujemy z firmą, która zbiera dla nas odzież używaną, która jest w kontenerach i z tej odzieży produkowane są dla nas rowerki trzykołowe z naszym logo. Rozdajemy je osobom potrzebującym na całym Śląsku - mówiła Joanna Czerwiec, kierownik domu PCK w Chorzowie.

Z kolei pracodawcy, którzy zatrudniają niepełnosprawnych chwalili przede wszystkim zaangażowanie swoich pracowników.

- Sam jestem osobą głuchoniewidomą, która zatrudnia osoby słabo słyszące i niewidome. Te osoby pokazują, że kiedy da się im wsparcie to niepełnosprawność znika. Wtedy pracownik niepełnosprawny jest pracownikiem niezwykle oddanym i lojalnym - zachwalał Krzysztof Moskal, zdobywca wyróżnienia w konkursie „Lodołamacze 2015”.

W podobnym tonie wypowiadała się Justyna Sikora z Ficomirrors Polska Sp. z o. o., zdobywcy I miejsca w kategorii Otwarty Rynek. Jej firma zajmuje się produkcją części do samochodów, głównie lusterek samochodowych.

- Osoby niepełnosprawne w naszej firmie to pracownicy produkcyjni, którzy pracują na liniach montażowych, gdzie montują lusterka - mówiła Justyna Sikora. - Są to osoby mocno zaangażowane. Zależy im na tym, żeby nie byli postrzegani jako gorsi pracownicy ze względu na swoją niepełnosprawność. W pracy dają z siebie 100 - 120 procent - podkreślała laureatka.

Zwycięzców regionalnego etapu konkursu poznamy na Wielkiej Gali, która odbędzie się 29 września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto