Wybierz region

Wybierz miasto

  Zdrajcy Metalu Fest 2017 – Nocny Kochanek, Łydka Grubasa, Zenek

  Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe
  Chorzów, ul. aleja Muzyków/1, +48 79 066 81 72

  17:00 Sobota, 19 sierpnia

  • 40zł

  Serdecznie zapraszamy na scenę plenerową Leśniczowki
  gdzie już 19.08.2017 wystąpią przed Wami:

  • Nocny Kochanek
  • Łydka Grubasa
  oraz
  • ZENEK czyli solowy projekt Zenka Kupatasy z zespołu Kabanos!

  ***
  Nocny Kochanek - to jeden z nielicznych polskich zespołow metalowych, ktory muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z ogromnym dystansem do samych członkow grupy oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem.
  Zespoł Nocny Kochanek tworzą muzycy grupy Night Mistress. Nawę zespołu Nocny Kochanek zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi popularnej kreskowki “Kapitan Bomba”, w ktorej wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinkow zespoł wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress.
  To wydarzenie uznawane jest za datę narodzin Nocnego Kochanka.
  W roku 2012 zespoł nagrał utwor do pełnometrażowego filmu o przygodach Kapitana Bomby “Zemsta Faraona”. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Muzykę Nocnego Kochanka należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu. Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach.
  Po sukcesie albumu „Hewi Metal” czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworow nawiązujących do tworczości klasykow heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki tak ja w przypadku debiutu wykonał – Robert Adler. Premiera nowego materiału to 13.01.2017.

  Łydka Grubasa - zespoł powstał w 2002 roku i tak mowi o sobie: „nasz zespoł to grupka ludzi parających się amatorskim muzykowaniem, ktorych jednoczy wybitne zamiłowanie do robienia sobie tzw. „jaj”. Tworzymy kawałki mniej lub bardziej ambitne, ale zawsze wesołe i mające wprawić nogę w samoczynne potupywanie. Jako że jesteśmy fanami wszelakich gatunkow muzycznych, czerpiemy pełną garścią z dźwiękow wszelakich, dorzucając do tego to, co w nas siedzi, czyli rockową duszę porąbane wymysły muzyczne i abstrakcyjny humor. Bardzo dalekie jest nam dążenie do „bycia artystą”, ponieważ jesteśmy na to za ciency. Bardzo blisko nam za to do grania kawałka mocnego rocka w humorystycznym wydaniu.”

  Kabanos -ten zespoł to ewenement polskiej sceny niezależnej. Grupa bez podpisanego kontraktu ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą polskiej sceny alternatywnej. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym nakładzie) płyty. 10 marca 2012 odbyła się premiera ich trzeciego albumu „Kiełbie we łbie”.
  Kabanos powstał w 1997 roku jako muzyczny żart dwoch kolegow z podstawowki. Zafascynowani filmami Stanisława Barei, kultem kaszanki, potęgą wodki i niesamowitą charyzmą panow spod budki z piwem, zaczęli zmieniać głosy i na potrzeby beztroskiej zabawy, stworzyli sobie alternatywną osobowość żula. W pewnym momencie stwierdzili, że jest to za mało głupie i wpadli na pomysł, by zrobić coś naprawdę absurdalnego. Tak właśnie powstał zespoł Kabanos. Gdy ich przerobki zrobiły furorę w radiu, pojawiły się pierwsze propozycje koncertowe, czego następstwem było uformowanie się organicznego składu muzycznego (imiona i nazwiska członkow zespołu są fikcyjne).
  23 kwietnia 2013 miała miejsce premiera kompilacji pt. „Na Pudle”, zawierająca akustyczne wersje prawie wszystkich największych hitow Kabanosa.
  Wydane albumy studyjne: „Zęby w ścianę” (2007), „Flaki z olejem” (2010), „Kiełbie we łbie” (2012), „Dramat wspołczesny” (2014), „Balonowy Album:” (2015).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST