Wybierz region

Wybierz miasto

  Zdobnictwo stroju ludowego. Między rzemiosłem i sztuką

  Muzeum - Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
  Chorzów, ul. Parkowa/25, +48 32 241 07 18

  Od 16.06.2016 do 17.06.2016

  • Brak informacji o cenie

  Muzeum „Gornośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza do udziału w konferencji naukowej, pt. ZDOBNICTWO STROJU LUDOWEGO. MIĘDZY RZEMIOSŁEM I SZTUKĄ ktora odbędzie się w siedzibie naszego Muzeum w dniach 16-17 czerwca 2016 roku.
  Jednym z głownych wyznacznikow odrębności regionu jest stroj ludowy, będący do dziś bodaj najbardziej reprezentacyjnym elementem tradycyjnej kultury lokalnej. Kształtowana przez pokolenia jego struktura stała się symbolicznym kodem, wyrażającym system wartości, reguły zachowania, rytuał. Jako rodzaj medium komunikacyjnego stroj informował o społecznej pozycji i obrzędowej roli noszącego, był wyrazem prestiżu, odrębności i przynależności do danej grupy społecznej i regionalnej, pełnił funkcje religijne, magiczne, erotyczne i estetyczne.

  Motywy dekoracyjne w strojach ludowych, wykorzystanie materiałow i technik, kryteria formalne, ktore kształtowały estetyczny i artystyczny charakter zdobień – to głowne tematy konferencji „Zdobnictwo stroju ludowego. Między rzemiosłem i sztuką” na ktorą serdecznie zapraszamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]