Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbigniew GorlakM/M - METRO/MELANCHOLIA - malarstwo, litografia

  "MM" Miejska Galeria Sztuki
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 249 17 19

  17:00 Poniedziałek, 1 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Zbigniew Gorlak -1955.
  grafik, malarz– dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza.
  Profesor prowadzący pracownię litografii i druku płaskiego w ASP w Gdańsku. Pomysłodawca wielu inicjatyw wystawienniczych :,,Wrocław w Gdańsku, Gdańsk we Wrocławiu'', ,,Retrospekcja – najlepsze dyplomy graficzne'', ,, Trzy kolory- niebieski, biały, czerwony”, organizator Sympozjum ,, Tradycja w litografii – obciążenie czy postęp'' w ASP w Gdańsku. Prace w kolekcjach m.in. Firmy Lego, Fundacji im. M.M. Pieńkowski, Museum Junge Kunst we Frankfurcie n. Odrą, Bibliotece Narodowej w Warszawie, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy i. Leona Wyczołkowskiego.
  Ostatnie wystawy: Przegląd litografii polskiej w BWA w Kielcach, Aukcja grafiki warsztatowej w MiTo Kissprint w Warszawie, Gravura Polaca Contemporanea – Museu Nacional Soares dos Reis w Porto w Portugalii, Galeria Fundacjii M.M. Pieńkowski i Galeria NEON we Wrocławiu. Wszystkie wystawy połączone są z wydawnictwami. Wspołorganizator wydarzeń,, Fete Funebre''- O Przemijaniu” oraz,, W drodze”.
  Obecnie pracuje nad cyklem,,Hora & Pictura Melancholica''.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]