Wybierz region

Wybierz miasto

  Zapiski z wygnania

  Teatr Rozrywki - oficjalny profil
  Chorzów, ul. ul. M. Konopnickiej/1, +48 04 832 34 61

  18:00 - 20:00 Poniedziałek, 5 listopada

  • od 60zł

  Zapiski z wygnania to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, ktora wyjechała razem z rodzicami.

  „Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasow, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychow, wyszli połżywi z obozow, wrocili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (...). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj.
  I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”.

  Krystyna Janda została uhonorowana indywidualną nagrodą aktorską za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA w 24. Ogolnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Wspołczesnej.

  Cena biletu Opis
  60zł 
  80zł 
  115zł 
  145zł 

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]