Wybierz region

Wybierz miasto

  XXV Festiwal Ars Cameralis - dzień 17

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  20:00 Sobota, 26 listopada

  • 50zł

  XXV edycja Festiwalu Ars Cameralis od 4 do 26 listopada 2016

  Jego nadrzędną ideą jest prezentacja najciekawszych i najgorętszych zjawisk we wspołczesnej kulturze. Przez niemal cały miesiąc w wielu miastach Śląska krolują: muzyka, sztuki wizualne, teatr oraz literatura. Od pierwszej edycji Festiwal przeszedł kolosalną ewolucję: od małego wydarzenia o lokalnej randze stał się Festiwalem cieszącym się renomą, medialnym odzewem oraz budzącym dyskusje w całej Polsce. The National, Laurie Anderson, Kishin Shinoyama, Kronos Quartet, Jane Birkin, John Zorn, Jake i Dinos Chapman to jedynie nieliczni spośrod grona światowych sław, ktorzy gościli podczas Festiwalu w ostatnich latach. Stanowi to najlepszy dowod na to, że warto zaglądać w listopadzie do Katowic, Sosnowca, Mikołowa, Chorzowa czy innych śląskich miast, by uczestniczyć w wielu niezapomnianych wydarzeniach artystycznych.
  -------------------
  Program:

  26.11 G. 20.00 Teatr Rozrywki
  Robert Henke — Lumiere II
  Więcej światła!

  „Lumiere II” to niesamowite przeżycie artystyczne, audiowizualny pokaz łączący muzykę i dźwięk ze zjawiskową oprawą wizualną, opartą przede wszystkim na wysmakowanym laserowym show. Już sama nazwa projektu ma dwa znaczenia: pierwsze, jak mowi autor, odnosi się do początkow kina i braci Lumiere. Drugie to dosłowne znaczenie tego słowa, czyli — po prostu — światło. „Lumiere II” to potężne lasery pulsujące światłem, ktore kreują kształty i symbole, podczas gdy samodzielny silnik audio generuje rytmiczne, rozbudowane struktury złożone z dźwiękow widmowych i basow – a wszystko to dostosowane specjalnie do przestrzeni Teatru Rozrywki w Chorzowie, w ktorym impreza zamknięcia się odbędzie.
  Za obie sfery „Lumiere II” odpowiedzialna jest niekwestionowana legenda muzyki: Robert Henke, artysta działający na styku dźwięku, performance’u, teatru i audiowizualnej instalacji artystycznej. W duecie Monolake pchnął muzykę elektroniczną w wielu nowych kierunkach, jednak jego największym wkładem w rozwoj muzyki jest udział w stworzeniu Ableton Live — oprogramowania do tworzenia muzyki, z ktorego obecnie korzystają niemal wszyscy muzycy sceny elektronicznej i eksperymentalnej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ