Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa malarstwa Sachy Stawiarskiego

  Przed budynkiem Chorzowskiego Ccentrum Kkultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3

  Od 7.11.2017 do 27.11.2017

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na wystawę malarstwa Sachy Stawiarskiego; Jesienna, listopadowa aura zostanie rozproszona jasnym, kolorowym malarstwem w naszej galerii. Tematyka obrazow Sachy Stawiarskiego jest rożnorodna: malarz przedstawia świat potoczny jaki zwykł istnieć w nadmorskich miasteczkach-kurortach, w jakim aktualnie mieszka. Są to rownież bardzo czułe portrety bliskich osob, autoportrety i sceny rodzajowe – „cały beztroski świat letniej sjesty”, jak określił to malarstwo niegdyś Stanisław Baj.

  Stanisław Sacha Stawiarski

  Urodził się w 1941 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni profesor Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Dyplom malarski z wyrożnieniem uzyskał w 1969 roku. W następnym roku wyjechał do Paryża, gdzie studiował w Beaux Arts. W 1973 roku został członkiem ZPAP w Krakowie, a 1975 roku – Związku Artystow Malarzy w Saint Tropez. Należy także do Francuskiego Związku Artystow. W uznaniu za zasługi artystyczne otrzymał tytuł profesora od Międzynarodowej Akademii Literatury, Sztuki i Nauki Greci Marino. Stanisław Stawiarski brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Francji, w Skandynawii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Japonii.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach