Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa czasowa "Stanisław Pietrusa. Medale i rzeźby"

  Muzeum w Chorzowie
  Chorzów, ul. Powstańców/25, +48 32 241 31 04

  Od 12.05.2018 do 15.09.2018

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa czasowa "Stanisław Pietrusa. Medale i rzeźby" prezentuje wybrane przez Autora medale oraz rzeźby powstałe na przestrzeni pracy artystycznej.

  Stanisław Pietrusa urodził się w 1945 roku w Stryszawie, woj. małopolskie. Ukończył Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem . Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (dyplom w 1971 roku). Wieloletni nauczyciel w Zespole Szkoł Plastycznych w Katowicach. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach rzeźb i medali w kraju i za granicą, w tym światowych wystawach medalierskich FIDEM w Krakowie, USA, Francji, Portugalii oraz Finlandii. Uczestnik ogolnopolskich i międzynarodowych plenerow rzeźbiarskich. Autor szeregu rzeźb plenerowych w kraju i za granicą, m.in. zwycięzca konkursu na medal z okazji 750-lecia Chorzowa. Stanisław Pietrusa to artysta, ktory uważa, że sztuka powinna uskrzydlać, a nie znieważać i ktory w okresie burzliwych przemian w sztuce wspołczesnej pozostaje wierny sobie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]