Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa: 10/10 Jeremi Astaszow, fotografie na 10-lecie KKK

  Galeria Teatru Korez, Plac Sejmu Śląskiego 2
  Chorzów, ul. Racjonalizatorów/10

  Od 29.01.2017 do 28.02.2017

  • Brak informacji o cenie

  Wernisaż: 28 stycznia 2017 r., godzina 20:30
  Wystawa będzie trwała od 29 stycznia do 28 lutego 2017 r.

  Przez ostatnie dziewięć lat Jeremi Astaszow stworzył fotograficzną historię Katowickiego Karnawału Komedii. Bohaterem pierwszego zdjęcia, ktore wykonał, był gornik z naszą karnawałową maską, tuż po wyjściu z kopalnianego szybu. Przez kolejne lata na plakatowych zdjęciach pojawili się ludzie rożnych zawodow: pielęgniarka, strażak, aktor, kominiarz, piekarka, śląska rodzina, pani ze straganu na jednym z katowickich targowisk, tramwajarka i opiekun ze śląskiego ZOO. Przesłanie było proste – Karnawał Komedii jest dla wszystkich!
  Od pierwszej edycji chcieliśmy, aby nasi widzowie mogli po powrocie z teatru jeszcze raz przeżyć teatralne emocje, oglądając fotorelacje ze spektakli, na ktorych byli. Teatr jest bardzo wymagającą materią dla fotografa z uwagi na trudne warunki oświetleniowe, ograniczoną przestrzeń i tylko jedną szansę na zrobienie dobrego zdjęcia – wszak na spektaklu nie ma powtorek. Jeremi ze swoją wrażliwością estetyczną i refleksem fotoreportera doskonale odnalazł się w tej przestrzeni. W ciągu dziewięciu edycji Karnawału sfotografował 121 spektakli i koncertow, wykonał setki portretow aktorow i liczącą blisko 20 tysięcy zdjęć dokumentację Festiwalu. Wybor spośrod tych zdjęć prezentujemy Państwu na wystawie 10/10.
  Od 2012 roku Jeremi oprocz fotografowania tego, co dzieje się na scenie, zaczął rownież robić zdjęcia na backstage’u: podczas prob, w garderobach, za kulisami, na teatralnych korytarzach… towarzyszył aktorom do ostatnich chwil przed ich wyjściem na scenę. Początkowo mieliśmy obawy, czy aktorzy pozwolą się fotografować w tak prywatnych dla nich momentach, jednak Jeremiemu udaje się zdobyć ich przychylność i w subtelny sposob odsłonić rąbek zakulisowej tajemnicy przed naszymi widzami. Jego aparat jest jak rentgen, przez ktory możemy zobaczyć całą paletę emocji, od rozbawienia, przez skupienie, aż do tremy i nerwowego czekania na ostatni dzwonek.
  Co roku, oglądając na bieżąco fotoreportaże Jeremiego, zastanawiamy się, na czym polega jego tajemnica teleportacji pomiędzy teatrami, spektaklami, probami i przesiadywaniem w garderobie. To wszystko dzieje się przecież rownocześnie! Jest chyba jedyną osobą, ktora obejrzała absolutnie wszystkie wydarzenia KKK, utrwalając je na zdjęciach.
  NA ZDJĘCIACH m.in.:
  Piotr ADAMCZYK, Artur BARCIŚ, Sonia BOHOSIEWICZ, Grażyna BUŁKA, Magdalena CIELECKA, Maria CZUBASZEK, Anna DYMNA, Katarzyna FIGURA, Piotr FRONCZEWSKI, Krzysztof GLOBISZ, Mikołaj GRABOWSKI, Paulina HOLTZ, Tomasz JACHIMEK, Aldona JANKOWSKA, Tomasz KAROLAK, Ewa KASPRZYK, Tomasz KOT, Rafał KROLIKOWSKI, Szymon MAJEWSKI, Wojciech MALAJKAT, Paweł MAŁASZYŃSKI, Krzysztof MATERNA, Mirosław NEINERT, Andrzej NEJMAN, Edyta OLSZOWKA, Marian OPANIA, Marcin PERCHUĆ, Jan PESZEK
  Maria PESZEK, (...).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]