Wybierz region

Wybierz miasto

  WILD HUNT LIVE - niepowtarzalne widowisko zespołu Percival!

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  19:00 Piątek, 15 września

  • 60zł

  Zespoł Percival, doskonale znany wśrod miłośnikow gier i słowiańskiej kultury, wspołtworca ścieżki dźwiękowej do znanej na całym świecie i kultowej gry ”The Witcher: Wild Hunt”, zaprezentuje utwory ze składanki „Wild Hunt” podczas koncertu w Chorzowie.

  ***

  Percival:
  Wspołtworca sukcesu albumu "Rownonoc", jedyny odpowiedzialny za żywe brzmienia na tej diamentowej płycie. Zespoł, ktorego dźwięki w dużym stopniu uświetnią najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3. Grupa, ktora zmierzyła wzdłuż i wszerz Polskę i Europę, grając na instrumentach sprzed tysiąca lat w warunkach sprzed tysiąca lat na wszelkiego rodzaju festiwalach i inscenizacjach historycznych.
  Koncerty zespołu Percival to wartka, dźwiękowa podroż w czasie, po ziemiach zamieszkanych przez Słowian. Poprzeplatana ciekawostkami i opowieściami o obrzędach naszych przodkow, oraz korzeniach naszej kultury.
  Zespoł występuje w strojach z epoki wczesnego średniowiecza, używając instrumentarium zgodnego z epoką. Podczas koncertu grupa wykonuje pieśni tradycyjne w niemal wszystkich słowiańskich językach, a także własne kompozycje.
  Percival powstał jako kolejny projekt folk - metalowego, istniejącego od 1999 roku Percival Schuttenbach. W założeniu miała to być pewna odskocznia od regularnych działań, związana z fascynacją światem historii i rekonstrukcji historycznej, jednak przerodziła się ona w pasję, w ogromną fascynację badania źrodeł historycznych, w radość z rekonstruowania i budowania dawnych instrumentow, w uwielbienie prowadzenia życia wolnego od cywilizacji, w umiejętność szycia i naprawy strojow, gotowania na ognisku potraw, jakie spożywali nasi przodkowie, a także w chęć szerzenia wiedzy o naszych słowiańskich tradycjach i historii.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ