Wybierz region

Wybierz miasto

  Wikiwarsztaty ŚLADY OGNIA

  TVP3 Katowice
  Chorzów, ul. Bytkowska/1

  10:00 - 15:00 Sobota, 27 maja

  • Brak informacji o cenie

  „Ślady ognia” #śladyognia to długofalowy, interdyscyplinarny program Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego, działu Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, poświęcony dziedzictwu hutniczemu wojewodztwa śląskiego. Podążając „Śladem ognia” podejmujemy probę ocalenia, interpretacji i popularyzacji tematyki hutniczej. Wszak hutnictwo i związane z nim gornictwo rud stanowi najstarszą bazę poźniejszego wielkiego gornośląskiego przemysłu. Przez ponad dwieście lat wspołdziałanie hut i kopalń, metali i węgla stymulowało rozwoj technologiczny największej europejskiej industrii, zmieniając nieodwracalnie lokalną wyobraźnię, pejzaż cywilizacyjny, kulturowy, społeczny i przyrodniczy.
  We wspołpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach projektu GLAM, zapraszamy wszystkich chętnych do wspolnego edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem. Zapewniamy: opiekę doświadczonych administratorow i redaktorow Wikipedii, dostęp do źrodeł, dobrą kawę i miłą atmosferę.
  Prosimy o przyniesienie laptopow.
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]