Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż rysunków i ilustracji Marceliny Stycz

  Gryfno! Kafe
  Chorzów, ul. Wolności/15

  21:00 - 22:00 Piątek, 1 września

  • Brak informacji o cenie

  Marcelina Stycz urodziła się w Mikołowie, studiowała w Raciborzu (w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych ze specjalizacją: Kreacja Plastyczna z Grafiką Użytkową), a potem także w Ostrawie (Wychowanie Plastyczne na tamtejszym Uniwersytecie). Mieszka w Orzeszu.
  Zapytana o sztukę, ktorą uprawia, odpowiada: "W działaniach plastycznych uwagę kieruję przede wszystkim na rysunek". I dodaje: "Jest dla mnie odpoczynkiem, możliwością przeniesienia się gdzie indziej, w inne miejsce, w inną przestrzeń i ujawnienia tego, co we mnie, w głębi". A tak w ogole "naprawdę nie wiem, skąd to wszystko się bierze. Czasem bajkowy obrazek >gotowy< jest, zanim jeszcze w ogole zacznę rysować, a kiedy indziej ujawnia się podczas kładzenia kolejnych kresek. Tak czy inaczej świat, ktory rysuję jest w tym samym stopniu realistyczny, co fantastyczny. Tym samym, mam nadzieję - zawsze prawdziwy".
  Rysunki Marceliny Stycz zachwycają bajecznością, ornamentem, koronkową precyzją. Są opowieściami o pięknie życia, o jego tajemnicach i o tym, że wszystko w nim zdarzyć się może. Autorka ozdobiła swoimi rysunkami jeden z tomow z serii "Medium Mundi" (Przebaczenie), miała też w MDK "Batory" wystawę.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST