Wybierz region

Wybierz miasto

  Warsztaty śpiewu białego z Witoldem Kozłowskim

  Muzeum - Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
  Chorzów, ul. Parkowa/25, +48 32 241 07 18

  12:00 - 19:30 Sobota, 8 lipca

  • Wstęp wolny

  "Kiedy śpiewam pieśń białym głosem, czuję dźwięk fizycznie w ciele. To są wibracje, ktore czuję w kościach, plecach, uszach, nosie i czaszce. Jeśli znajdzie się kogoś, kto podobnych rzeczy szuka w śpiewie, to można spotkać się: pośpiewać i wymienić się wibracją. Tak naprawdę pieśni są bardziej dla śpiewakow niż dla słuchaczy. Znacznie większą frajdę ma osoba, ktora śpiewa, niż ta, ktora słucha. Po prostu działanie pieśni można poczuć dopiero wtedy, kiedy samemu zacznie się je śpiewać."
  Witold Kozłowski — prowadzący
  DLA KOGO?
  Warsztaty są przeznaczone dla osob, ktore lubią śpiewać (lub chcą zacząć śpiewać), lubią poznawać nowe pieśni, chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe i doświadczyć przyjemności śpiewu wspolnotowego. Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy.
  Warsztat wprowadza w podstawy naturalnej emisji głosu — umiejętności posługiwania się otwartym rozluźnionym głosem i pełnym oddechem. W programie: ćwiczenia oddechowo-emisyjne, rozgrzewka głosowa, nauka pieśni wielogłosowych. Materiał muzyczny oraz ćwiczenia są dostosowane do potrzeb i możliwości uczestnikow.
  Na zajęcia prosimy zabrać wygodny, luźny stroj do ćwiczeń fizycznych (długie spodnie materiałowe/dresowe, koszulka) oraz lekkie obuwie zmienne (nie na obcasach, nie klapki).
  WARSZTATY PROWADZI:
  Witold Kozłowski — instruktor śpiewu białego Fundacji OVO, założyciel zespołu OVO. Od 20 lat prowadzi warsztaty z głosem i śpiewem. Jego uczniowie są laureatami konkursow i festiwali, liderami zespołow muzycznych, instruktorami śpiewu. Typ nauczyciela-przewodnika - ma w sobie wiele entuzjazmu, ktory potrafi skutecznie przekazać innym.
  Jego metoda pracy nad głosem była prezentowana m.in. na: Konferencji Logopedycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim (2012), III Ogolnopolskiej Konferencji dla Pedagogow i Instruktorow „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży — Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opisana w książkach „Głos-język-komunikacja” (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014), „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005). Jako wokalista brał udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zubrzycki w latach 1996—1998 uczestniczył w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła oraz grał w pierwszym spektaklu zespołu Pieśń Kozła — dytyramb. [...]

  Projekt dofinansowany ze środkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach