Wybierz region

Wybierz miasto

  Utopcowe opowieści

  Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59, +48 32 247 39 51

  18:00 Wtorek, 20 czerwca

  • 10zł

  Reduta Śląska ZAPRASZA na spektakl familijny.

  Czy poznaliście już dziwnego starca z domu na bagnach? Kim jest i dlaczego boją się go dzieci? Poznajcie wesołą i pouczającą historię niezwykłego spotkania mieszkańcow pewnego małego miasteczka z Utopcem, ktora pokazuje, jak dbać o przyrodę i szanować innych ludzi.

  Sandra Jaworudzka (autorka scenariusza)

  Spektakl familijny pt. „Utopcowe opowieści” w wykonaniu Teatru Reduta Śląska, to historia zakorzeniona w śląskiej tradycji. Zderzenie wspołczesnego betonowego świata i ceglanych familokow z utopcową głębiną stawu rybnego ma w założeniu nieść mocne ekologiczne przesłanie i poprzez zabawę przypominać regionalne tradycje.

  W „Utopcowych opowieściach” posługujemy się wyłącznie językiem literackim, nie narażając młodych odbiorcow na trudną zapewne dziś do pokonania barierę śląszczyzny. Fabuła historii z pogranicza baśni pomyślana jest tak, by budzący początkowo lęk Utopiec z czasem zyskiwał dziecięcą sympatię.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]