Wybierz region

Wybierz miasto

  Tradycyjne Rzemiosło Ludowe (Wystawa Stała)

  Muzeum - Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
  Chorzów, ul. Parkowa/25, +48 32 241 07 18

  Od 27.01.2013 do 31.12.2018

  • Brak informacji o cenie

  Tradycyjne rzemiosło ludowe - ginące zawody" - wystawa zlokalizowana w spichlerzu ze Śmiłowic. Tutaj poznamy pracę kowala, cieśli, bednarza itp.

  Spichlerz z Śmiłowic W 1994 r. Ministerstwo Kultury i Sztuki zainicjowało Program ochrony ginących zawodow i umiejętności rękodzielniczych w Polsce „Ginące zawody". Program miał na celu uznanie tradycyjnych, związanych z rękodziełem artystycznym ginących zawodow za ważny składnik kultury narodowej.

  Na wystawie zgromadzono w formie narzędzi, surowcow i gotowych wyrobow 14 stanowisk rzemieślniczych takich zawodow jak : cieśla, dekarz, stolarz, kołodziej, bednarz, garbarz, szewc, rymarz, tkacz, powroźnik, krawiec, plecionkarz, kowal i garncarz. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w 1997 r. (w opracowaniu plastycznym śp. Krystyny Jędrzejowskiej - Nowak) - obecna aranżacja powstała w 2007 r. Eksponaty pochodzą ze zbiorow : Gornośląskiego Parku Etnograficznego, Muzeum Gornośląskiego w Bytomiu, Muzeum w Rybniku i Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Wystawie towarzyszy katalog pt. Tradycyjne rzemiosło ludowe „Ginące zawody", Chorzow 2005. Autor wystawy: mgr Damian Adamczak

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach