Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Tańca Bytom spektakl “Cela S”

  Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59, +48 32 247 39 51

  19:00 Czwartek, 9 marca

  • Brak informacji o cenie

  Teatr Tańca Bytom spektakl “Cela S”

  Opracowanie powstało w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

  Reżyseria:
  Anna Raj,
  Scenariusz i choreografia:
  Katarzyna Kostrzewa, Anna Raj,
  Kreacja sceniczna:
  Katarzyna Kostrzewa,
  Czas trwania:
  60 minut.

  Codziennie na coś czekasz.
  Czekasz i nawet o tym nie wiesz.
  Innym razem jedyne, co możesz zrobić to czekać.
  Lubisz to?
  Ile jesteś w stanie wytrzymać?
  Czy potrafisz czekać bezczynnie?
  Możesz sobie na to pozwolić?

  „Cela S” to spektakl, ktory w sposob wszechstronny łączy słowo i ruch tak, że staje się on świeży zarowno w treści jak i formie. Poruszony przez tworczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjacioł, zostaje w sposob dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbior monologow dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu rownież jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposob.

  Cela zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Totalne, bezkompromisowe odcięcie się od dotychczasowego życia wydaje się być jedyną możliwą opcją wyboru.

  Czy jednak odjedzie?
  Ta decyzja należy do każdego z nas.

  Wsiądź w pociąg,
  Tramwaj,
  Autobus,
  Samochod
  I przyjedź.

  Anna Raj – aktor, tancerz, filolog i pedagog. Absolwentka aktorstwa i tańca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Media-Kultura-Translacja, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Padagogische Hochschule Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne z licznymi sukcesami. Kilkuletnie doświadczenie aktorskie- wspołpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i tworcami w Polsce i zagranicą. Trener ekspresji ciała, ruchu i kreatywności dla ludzi sztuki, biznesu, kultury i dzieci.
  Od 2015 roku wspołpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. „Cela S” jest jej debiutem reżyserskim.

  Katarzyna Kostrzewa – absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Choreografka, aktorka i pedagog. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała wspołpracując z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. „Projekt: 3 Siostry”, będący jej debiutem choreograficznym, był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakl „Piąta strona świata” w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogolnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Wspołczesnej w 2013 roku. Jako pedagog wspołpracuje ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim oraz Niepubliczną Szkołą Baletową Arabesque
  w Katowicach.

  INFO: Łukasz Fołda

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]