Wybierz region

Wybierz miasto

  Szkoła Teatru - Lekcja 6

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Środa, 6 maja

  • Brak informacji o cenie

  SZKOŁA TEATRU to edukacyjny projekt, adresowany do uczniow szkoł ponadpodstawowych. Podczas zajęć, odbywających się w przestrzeni Małej Sceny Teatru Rozrywki, staramy się przybliżyć uczestnikom LEKCJI TEATRALNYCH tajniki języka scenicznego. Chcemy pokazać teatr, jako SUMĘ SZTUK, sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

  Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowany został przez teoretykow i praktykow teatru, przy wspołpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie rożnych form prezentacji: pokazow, projekcji, fragmentow spektakli, oraz poglądow, opinii, teorii i praktyk teatralnych, pragniemy młodym widzom zaprezentować bogactwo form wspołczesnego teatru.

  Lekcja 6 dźwięk – rytm – muzyka
  wariacje na aktora, widza i scenę

  Lekcja 6 opowiada o roli dźwięku, rytmu i muzyki w przedstawieniu teatralnym.
  Probujemy przybliżyć w niej złożone zjawisko muzyczności teatru oraz pokazać dźwiękowe bogactwo tej sztuki. Wyjaśniamy, jak rożne funkcje pełnią w spektaklu dźwięki i rytm, jak muzyka buduje znaczenia scenicznych wydarzeń oraz jak kształtuje emocje i przeżycia widza. Przybliżamy uczniom tajniki pracy kompozytora oraz jego wspołpracy z innymi tworcami teatralnych przedstawień.

  Do rozmowy, prezentowanej na ekranie, zaprosiliśmy kompozytorow muzyki teatralnej: Agatę Zubel, Krzesimira Dębskiego, Jana Suświłłę i Jerzego Satanowskiego oraz reżysera spektakli muzycznych, Wojciecha Kościelniaka.

  Lekcja 6, podobnie jak poprzednie części SZKOŁY TEATRU, ma charakter interaktywny. Jej uczestnicy, wraz z aktorami wspołtworzą dźwiękową partyturę przedstawienia.

  pomysł:
  Ewa Dąbek-Derda

  reżyseria:
  Ewa Dąbek-Derda
  Krzysztof Włosiński

  występują:
  Kamil Franczak
  Marcin Tomaszewski

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]