Wybierz region

Wybierz miasto

  Szkoła Teatru - Lekcja 5

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Piątek, 22 maja

  • Brak informacji o cenie

  SZKOŁA TEATRU to edukacyjny projekt, adresowany do uczniow szkoł ponadpodstawowych. Podczas zajęć, odbywających się w przestrzeni Małej Sceny Teatru Rozrywki, staramy się przybliżyć uczestnikom LEKCJI TEATRALNYCH tajniki języka scenicznego. Chcemy pokazać teatr, jako SUMĘ SZTUK, sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

  Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowany został przez teoretykow i praktykow teatru, przy wspołpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie rożnych form prezentacji: pokazow, projekcji, fragmentow spektakli, oraz poglądow, opinii, teorii i praktyk teatralnych, pragniemy młodym widzom zaprezentować bogactwo form wspołczesnego teatru.

  Lekcja 5
  ciało – ruch – taniec

  tutaj w centrum uwagi znajduje się człowiek i jego cielesność. Ciało aktora, mima, tancerza traktowane jest jako tworzywo teatru. Interesuje nas „mowa ciała”– plastyka ruchu scenicznego, taniec, pantomima, gest i mimika oraz sprawność ciała i świadomość jego używania. Wychodząc od szkoły tańca klasycznego – podstawy kształcenia zawodowych tancerzy, staramy się pokazać wyzwalanie się ciała ku innym rodzajom ekspresji ruchowej. Człowieka przedstawiamy jako chodzącą formę taneczną, podlegającą rytmowi. Opowiadamy o jego kondycji, używając niewerbalnych środkow wyrazu. Zwracamy zatem uwagę młodego widza na teatr, dziejący się „poza słowem”, poza literaturą – na teatr tańca.

  Pomysł cyklu i opracowanie – Ewa Dąbek-Derda, Agata Witkowska. Na potrzeby lekcji 5 zarejestrowaliśmy rozmowy ze znakomitymi choreografami: Katarzyną Aleksander-Kmieć, Henrykiem Konwińskim i Jarosławem Stańkiem, a także gościliśmy z kamerą w bytomskiej Szkole Baletowej podczas lekcji tańca klasycznego i nowoczesnego. Pokażemy rownież fragmenty autorskiego widowiska baletowego w choreografii Katarzyny Aleksander-Kmieć pt. Na krawędzi.

  udział biorą:
  Małgorzata Mazurkiewicz-Molak / Marta Sampolska, Kamil Guzy / Sebastian Sosna, Maciej Cierzniak / Jacek Niepsujewicz oraz Marta Kloc

  czas trwania: 90 minut bez przerwy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ