Wybierz region

Wybierz miasto

  Szkoła Teatru - Lekcja 4

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Piątek, 30 października

  • Brak informacji o cenie

  SZKOŁA TEATRU to edukacyjny projekt, adresowany do uczniow szkoł ponadpodstawowych. Podczas zajęć, odbywających się w przestrzeni Małej Sceny Teatru Rozrywki, staramy się przybliżyć uczestnikom LEKCJI TEATRALNYCH tajniki języka scenicznego. Chcemy pokazać teatr, jako SUMĘ SZTUK, sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

  Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowany został przez teoretykow i praktykow teatru, przy wspołpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie rożnych form prezentacji: pokazow, projekcji, fragmentow spektakli, oraz poglądow, opinii, teorii i praktyk teatralnych, pragniemy młodym widzom zaprezentować bogactwo form wspołczesnego teatru.

  Lekcja 4
  reżyser – przestrzeń – inscenizacja

  jest przeplataną wypowiedziami artystow inscenizacją losow tajemniczego Bohatera. Jego zagadkowa historia, pokazana w pięciu, wykreowanych światłem, dźwiękiem, barwą, przedmiotem oraz aktorskim działaniem odsłonach, ujawnia kluczową w tworzeniu inscenizacji rolę przestrzeni. Jakie są konsekwencje znalezienia się w przestrzeni teatru, jak scena gra z wyobraźnią widzow, jak powstają związki przestrzeni teatralnej z budowanym przez inscenizację sensem? – oto zagadnienia, wyłaniające się z odegranej w Lekcji 4 historii.

  Przedstawienie to zamykamy pierwszy cykl spotkań SZKOŁY TEATRU, ktory tajniki teatralnego języka, lektury tekstu dramatycznego, pracy aktora oraz zmagań z przestrzenią prezentuje z perspektywy reżysera.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach