Wybierz region

Wybierz miasto

  Szkoła teatru - lekcja 3

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Wtorek, 9 maja

  • Brak informacji o cenie

  Lekcja 3
  reżyser – aktor – postać

  pokazuje relację reżyser – aktor. Interesują nas: obsadzanie rol, tajniki pracy z aktorem, warsztat aktorski, metody porozumiewania się, cykl prob, reżyserska i aktorska praca nad rolą, wspołpraca a manipulacja, ocena osiągniętych efektow w konstruowaniu postaci scenicznych.

  Lekcja 3 SZKOŁY TEATRU to proba… Proba, czyli teatr w stawaniu się, w procesie tworczym. Probowanie potencjalnych możliwości, improwizacja, poszukiwanie, otwieranie. Proby to domena reżysera, ktory wraz z aktorami powołuje do życia dzieło teatralne. Procesy zachodzące podczas probowania są skomplikowane i nieprzekazywalne. Są operacją, odbywaną na żywym organizmie ludzkim, na aktorze. Bazują na jego cechach psychofizycznych, ciele, intelekcie, technice gry, a także wrażliwości, intuicji, emocjach. Proby bywają żmudne i nużące, bywają też ekscytujące, absorbujące, barwne, odkrywcze i tworcze. Lekcja 3 jest zaproszeniem na teatralną probę, w czasie ktorej wszystko może się zdarzyć...

  udział biorą:
  Anna Ratajczyk oraz Marek Chudziński

  Pomysł cyklu i opracowanie – Ewa Dąbek-Derda, Agata Witkowska. W nagraniach filmowych występują: Tadeusz Bradecki, Łukasz Czuj, Krystyna Janda, Dariusz Miłkowski, Magdalena Piekorz, Andrzej Seweryn, Michał Zadara, Michał Znaniecki.

  czas trwania: 90 minut bez przerwy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]