Wybierz region

Wybierz miasto

  Szkoła Teatru - Lekcja 3

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Piątek, 11 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  SZKOŁA TEATRU to edukacyjny projekt, adresowany do uczniow szkoł ponadpodstawowych. Podczas zajęć, odbywających się w przestrzeni Małej Sceny Teatru Rozrywki, staramy się przybliżyć uczestnikom LEKCJI TEATRALNYCH tajniki języka scenicznego. Chcemy pokazać teatr, jako SUMĘ SZTUK, sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

  Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowany został przez teoretykow i praktykow teatru, przy wspołpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie rożnych form prezentacji: pokazow, projekcji, fragmentow spektakli, oraz poglądow, opinii, teorii i praktyk teatralnych, pragniemy młodym widzom zaprezentować bogactwo form wspołczesnego teatru.

  Lekcja 3
  reżyser – aktor – postać

  pokazuje relację reżyser – aktor. Interesują nas: obsadzanie rol, tajniki pracy z aktorem, warsztat aktorski, metody porozumiewania się, cykl prob, reżyserska i aktorska praca nad rolą, wspołpraca a manipulacja, ocena osiągniętych efektow w konstruowaniu postaci scenicznych.

  Lekcja 3 SZKOŁY TEATRU to proba… Proba, czyli teatr w stawaniu się, w procesie tworczym. Probowanie potencjalnych możliwości, improwizacja, poszukiwanie, otwieranie. Proby to domena reżysera, ktory wraz z aktorami powołuje do życia dzieło teatralne. Procesy zachodzące podczas probowania są skomplikowane i nieprzekazywalne. Są operacją, odbywaną na żywym organizmie ludzkim, na aktorze. Bazują na jego cechach psychofizycznych, ciele, intelekcie, technice gry, a także wrażliwości, intuicji, emocjach. Proby bywają żmudne i nużące, bywają też ekscytujące, absorbujące, barwne, odkrywcze i tworcze. Lekcja 3 jest zaproszeniem na teatralną probę, w czasie ktorej wszystko może się zdarzyć...

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]