Wybierz region

Wybierz miasto

  SZKOŁA TEATRU - LEKCJA 2

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  09:30 Środa, 29 marca

  • Brak informacji o cenie

  SZKOŁA TEATRU to edukacyjny projekt, adresowany do uczniow szkoł ponadpodstawowych. Podczas zajęć, odbywających się w przestrzeni Małej Sceny Teatru Rozrywki, staramy się przybliżyć uczestnikom LEKCJI TEATRALNYCH tajniki języka scenicznego. Chcemy pokazać teatr, jako SUMĘ SZTUK, sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

  Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowany został przez teoretykow i praktykow teatru, przy wspołpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie rożnych form prezentacji: pokazow, projekcji, fragmentow spektakli, oraz poglądow, opinii, teorii i praktyk teatralnych, pragniemy młodym widzom zaprezentować bogactwo form wspołczesnego teatru.
  ---------------------------

  Teatr Rozrywki - Mała Scena
  29.03.2017, godz. 09:30

  Lekcja 2
  reżyser – autor – tekst

  pokazuje przy pomocy teatralnych środkow bardzo osobistą czynność: reżyserskie czytanie tekstu literackiego. Interesują nas relacje i wzajemne zależności pomiędzy reżyserem, autorem tekstu i samym tekstem. Usiłujemy opowiedzieć o tym miejscu, gdzie rodzi się pomysł na spektakl, gdzie tekst staje się źrodłem reżyserskiej inspiracji, pobudza jego wyobraźnię, staje się istotny, korespondując z jego widzeniem świata. Rozszyfrowywanie sensow, tropienie znaczeń, odkrywanie w tekście teatru, ktory się ma w sobie, praca nad nadaniem mu scenicznego kształtu – to procesy tajemnicze i frapujące.

  O swojej lekturze tekstu opowiadają nam wybitni tworcy polskiego teatru. Aktorzy na scenie „czarno na białym” i od „A do Z” starają się to myślenie zobrazować, zachęcając widzow do wspolnej zabawy. Szukając klucza do odczytania tekstu, sięgamy do gier słownych, absurdalnych skojarzeń, przekładow, a przede wszystkim do niczym nieskrępowanej, tworczej wyobraźni.

  udział biorą:
  Marzena Ciuła oraz Jarosław Czarnecki

  Pomysł cyklu i opracowanie – Ewa Dąbek-Derda, Agata Witkowska. W nagraniach filmowych występują: Tadeusz Bradecki, Łukasz Czuj, Krystyna Janda, Dariusz Miłkowski, Magdalena Piekorz, Andrzej Seweryn, Michał Zadara, Michał Znaniecki.

  czas trwania: 90 minut bez przerwy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]