Wybierz region

Wybierz miasto

  Świeckie rzeźby, pomniki i "Denkmale"

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  19:30 Poniedziałek, 21 września

  • Brak informacji o cenie

  ŚWIECKIE RZEŹBY, POMNIKI I "DENKMALE"

  Żyjemy w czasach pomnikomanii. Niestety, wiele rzeźb i upamiętnień zamiast zdobić przestrzeń i przywoływać pamięć historyczną, zaśmieca nam „świat najbliższy” i zamąca w głowach. Czy potrafimy jeszcze odczytać sensy i symbole, ukryte w dziełach dawnych artystow i rzemieślnikow? Czy w ogole wiemy, gdzie szukać ich dzieł, skoro na ogoł znajdują się na peryferiach gornośląskich miast i wiosek?

  Skupimy się na realizacjach świeckich, odnoszących się do wielkich, a czasem drobnych i zapomnianych wydarzeń historycznych. O starych „denkmalach” opowiedzą: Przemysław Nadolski (historyk i archiwista) i Piotr Hnatyszyn (historyk i muzealnik).

  Gościem specjalnym Krzysztofa Karwata będzie Stanisław Pietrusa – rzeźbiarz i medalierz. Artysta przez wiele lat związany był z Bytomiem. Pracuje i mieszka w Centawie, niedaleko Strzelec Opolskich, gdzie od roku 1995 tamtejszy rynek zdobi jedna z jego najcenniejszych prac, Śląska Pieta – poświęcona „ofiarom wojen i przemocy”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST