Wybierz region

Wybierz miasto

  STOP Wycince Puszczy

  Plac Wolności
  Chorzów, ul. /

  15:00 - 16:00 Piątek, 30 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Nam nie jest szyszko jedno! Tu na Śląsku wspieramy obrońcow puszczy!
  Jest to ogolnokrajowa akcja protestacyjna przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.
  Puszcza Białowieska to unikatowe i niepowtarzalne miejsce. Ostatni zwarty fragment pierwotnego lasu, porastającego niegdyś Europę. Niestety musi zmagać się z największym zagrożeniem - ludźmi, ktorzy probują zrobić z niej plantację desek.

  Nie ma naszej zgody na niszczenie tego unikalnego miejsca. Została przekroczona czerwona linia - pod piły trafiają drzewostany ponad stuletnie. W pień wycinane są nie tylko świerki, rzekomo „martwe” z powodu kornikow, ale rownież, a nawet przede wszystkim zdrowa drzewa innych gatunkow. Te straty są nie do naprawienia. Puszczy grozi zaś wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wtedy nie będzie na nim ani jednego polskiego obiektu przyrodniczego. Wycinka ma zaś podłoże jedynie ekonomiczne – szybki zysk dla niewielkiej grupy osob.

  W obronie Puszczy Białowieskiej zgodnie występują specjaliści zarowno z Polski, jak i całego świata. Od paru tygodni trwają protesty w samej puszczy. Można je wspierać na wiele sposobow. My wybraliśmy spotkamy się na Palcu Wolności i przeprowadzimy akcję edukacyjną.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]