Wybierz region

Wybierz miasto

  Rodzinny Poranek Muzyczny

  Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59, +48 32 247 39 51

  10:00 Sobota, 29 kwietnia

  • 5zł

  “Oj zagrajcie muzykanty” – tańce śląskie dla najmłodszych

  To zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 10 lat z prawdziwymi ludowymi instrumentami, strojem ludowym, śpiewem i tańcem. Dzięki swobodnej formie zabawy i kontakcie z żywą muzyką, oprocz aspektow edukacyjnych zajęcia są niezwykle rozwojowe i mogą stanowić pierwszy krok do poznania własnych korzeni. Podczas lekcji organizujemy zabawy taneczne oparte na kulturze tradycyjnej. W ich trakcie przedstawiamy uczestnikom podstawową wiedzę z zakresu tańca dopasowaną do ich wieku, co pozwala na swobodną zabawę bez względu na umiejętności taneczne.

  W niedużej grupie uczestnikow – dzieci i rodzicow będziemy słuchać, tańczyć, muzykować. W kwietniu będą nam towarzyszyć skrzypce, baraban i bębenek obręczowy.

  O każdym z instrumentow usłyszymy, ale każdego z nich też posłuchamy!

  Poranek poprowadzą muzycy z zespołu „Bałamutki”. Będą ubrani w stroje ludowe śląskie i także je dla widzow i słuchaczy opiszą.

  Muzyka tym razem z naszych stron. Będą śląskie oberki, walczyki i polki. Nauczymy się zabaw potańcowkowych śląskich. Klapoka, Chodzonego, Zajączka oraz podstawowego kroku do oberka i polki. Będą tańce korowodowe i tańce w parach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]