Wybierz region

Wybierz miasto

  Ragnar Ólafsson, Colours of Bubbles, Sasha Boole, Dagadana

  Chorzowskie Centrum Kultury Sala Widowiskowa
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3

  19:00 Piątek, 27 października

  • 20zł

  Zagrają artyści z rożnych krajow: Islandii, Litwy, Ukrainy i Polski. Poznajmy ich:

  Ragnar Olafsson /ISLANDIA/
  To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołow, z ktorymi wydał kilkanaście albumow. Grał w tych kapelach bardzo rożnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.


  COLOURS OF BUBBLES /LITWA/
  Przez ostatnie osiem lat Colours Of Bubbles zagrali ponad 250 koncertow. Wystąpili w każdym z nadbałtyckich krajow, ale także w Niemczech, Holandii, Austrii na Białorusi czy we Francji. Grupa gra nowoczesnego indie rocka.

  Panowie wystąpili m.in. na legendarnych Positivus Festival (największej imprezie krajow nadbałtyckich), Jyrock Festival (w Finladnii) czy też na Reeperbahn w Hamburgu, Events w Wiedniu oraz targach Tallinn Music Week i Vilnius Music Week. W dorobku grupy jest też kilka singli i trzy płyty.

  SASHA BOOLE /UKRAINA/
  To jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podrożą.
  Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude’a albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też
  Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach.

  DAGADANA /POLSKA/
  DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespoł zwrocił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z rożnych regionow Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwor nagrany po chińsku wspolnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu "Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w rożnych źrodłach: u swoich bliskich, podczas warsztatow muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]