Wybierz region

Wybierz miasto

  Port to jest poezja... koncert żeglarzy poetów

  Tawerna Żeglarska Stary Port
  Chorzów, ul. Rynek/13, +48 32 760 67 67

  19:00 Czwartek, 19 lutego

  • Brak informacji o cenie

  CK Rotunda

  reż. i prow. Paweł Jędrzejko, Jerzy Porębski i Piotr Zadrożny

  Wystąpią: Krzysztof Bartłomiejczyk, Wojciech "Biesiad" Biesiadecki, Krzysztof Jurkiewicz, Andrzej Korycki, Mirosław Kowalewski Jerzy Porębski, Piotr Zadrożny, Wojciech "Biesiad" Biesiadecki,Daniel Grall i Nico Brung (Francja), Gilles Belanger (Kanada)

  Medytacja i woda, woda i medytacja – oto para, ktora zdaniem Hermana Melville’a połączona jest wiecznym węzłem małżeńskim. Choć jest niezbędna do życia i z pozoru znakomicie nam znana – nie potrafimy jej sobie wyobrazić jeżeli coś nie narzuci jej formy: morski brzeg, rzeczne koryto, szklanka, czy kropla. Nawet, jeżeli czasami nam się wydaje, że potrafimy nad nią zapanować – woda co jakiś czas przypomina nam o tym, że potrafi być nieopanowanym, nieludzkim żywiołem, rządzącym niepodzielnie nad pięcioma osmymi globu. Nic więc dziwnego, że fascynuje: inspiruje bardow morz, oceanow, jezior i rzek, ktorzy najważniejsze swoje przemyślenia i najpiękniejsze wzruszenia wyrażają płynną, falującą muzyką nierozerwalnie splecioną z płynnym, falującym tekstem. Ten wieczor – od urzeczenia wielką rzeką do zmożenia morzem, tej fascynującej mocy jest poświęcony. Lustrzana tafla i ryczący sztorm, wezbrana rzeka i spokojny strumień, wielkie jezioro i małe oczko – wszystkie te oblicza fascynującego żywiołu magnetyzują ludzką wyobraźnię. Pozwol się oczarować poezji tworcow znanych i kochanych w Polsce, Francji i Kanadzie. I pozostań zaczarowany.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ