Wybierz region

Wybierz miasto

  Paula i Karol " Our Town" - koncert

  Klub Szuflada 15
  Chorzów, ul. Wolności/15

  20:00 Niedziela, 26 listopada

  • 40zł

  PAULA I KAROL „OUR TOWN”.
  Manifest trzydziestoparolatkow.
  Z marszu zyskali miano pary dziwakow – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodow wychowywali się za granicą), grali na instrumentach, ktorymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogrodkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej.
  Przez dwa lata Paula i Karol pisali piosenki „między-miastowo”, wszędzie, gdzie się dało:
  w Warszawie, na Warmii, w Konstancji, w Berlinie i w Hamburgu. W mailach i smsach, podczas rozmow na Skype. Byli nawet gotowi zrobić płytę tylko we dwoje. W końcu jednak do zespołu powrocił Igor Nikiforow, ktory poza graniem na perkusji zajął się także produkcją nagrań.
  Obecność Igora i basisty Staszka Wrobla znacząco wpłynęła na charakter i koloryt nowej płyty.

  „Z Igorem wspołpracowaliśmy przy pierwszej EPce, ale nie spodziewałam się, że przy tym
  projekcie staniemy się sobie muzycznie tak bliscy. Igor jest tym „i” w Pauli i Karolu. Stał
  się taką trzecią częścią naszej bardzo intymnej dwojki. Mamy do niego pełne zaufanie, jeśli
  chodzi o kwestie artystyczne, i to zresztą on nieustannie podkręcał nas, żeby iść dalej, przełamywać ograniczenia, nie zatrzymywać się w poł drogi, rożnicować i wprowadzać nowe konteksty. Igor spadł nam z nieba – mowi Paula. Teraz, kiedy patrzymy na poprzednie płyty, myślimy, o rany, ale tam jest jeszcze miejsca na dodatkowe brzmienia, jak to by można jeszcze
  rozbudować - dodaje.
  Z kryzysu powstała więc najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.
  Zaangażowany nie protest song
  Our Town, pierwszy singiel zapowiadający płytę, był jak dotąd najpoważniejszą piosenką w dorobku grupy, silnie emocjonalny komentarz do wydarzeń i zmian polityczno-obyczajowych ostatnich miesięcy w Polsce i na świecie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]