Wybierz region

Wybierz miasto

  Pamięć – Jan „Kyks” Skrzek

  Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe
  Chorzów, ul. aleja Muzyków/1, +48 79 066 81 72

  20:00 Piątek, 29 stycznia

  • 30zł

  Wystąpią:
  Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch,
  Śląska Grupa Bluesowa:
  Michał “Gier” Giercuszkiewicz,
  Mirek Rzepa,
  Leszek Winder
  i inni…

  Śląska Grupa Bluesowa:
  ŚGB to polska grupa muzyczna wykonująca blues. Muzycy [Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz i Kawalec] grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum. Po śmierci basisty Jerzego "Kawy" Kawalca w 2003 roku zespoł zmienił nazwę. Muzycy występujący w grupie wspołpracowali m.in. z grupami muzycznymi: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum, czy też wykonawcami: Jozefem Skrzekiem, Tadeusz Nalepa, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedelem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz i Elżbietą Mielczarek i wielu innymi.
  Zespoł od lat jest uznawany za głownego przedstawiciela śląskiego bluesa. 29 stycznia 2015 w Katowicach zmarł Jan "Kyks" Skrzek. Pozostali muzycy kontynuują działalność zespołu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ