Wybierz region

Wybierz miasto

  Obara International - Koncert

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  19:00 Wtorek, 10 marca

  • 20zł

  Maciej Obara - saksofon
  Dominik Wania - fortepian
  Ole Morten Vagan - kontrabas
  Thomas Stronen - perkusja

  bilety: 30 PLN
  20 PLN z ChCKartą i Kartą 60+

  więcej informacji i rezerwacja biletow:
  damian@chck.pl (32) 349-78-71/63

  „Już pierwsze dźwięki najnowszej płyty Macieja Obary wzruszyły mnie, wprowadziły w czar tej muzyki (...) Jego muzyka jest silna, dojrzała, głęboka, pełna czaru, piękna. Jest jego własna".

  Tomasz Stańko  „Bez dwoch zdań znakomite, poważne granie (…). Ujęte w kompozycje, ale przede wszystkim zapierające dech w piersiach improwizatorską narracją. Zagrane przez zespoł bez słabych punktow. Nie wiadomo czy bardziej chwalić lidera czy może pochylać się nad wyśmienitym Dominikiem Wanią albo nad silnym brzmieniem i dosadnym rozmachem norweskiej sekcji rytmicznej”.

  Maciej Karłowski, Jazzarium

  Maciej Obara jest jednym z najciekawszych polskich saksofonistow jazzowych, ktory zbiera znakomite recenzje, zarowno od polskich, jak i zagranicznych melomanow oraz krytykow muzycznych. Jest artystą odnoszącym międzynarodowe sukcesy, ktorego nazwisko pojawia się w programach najważniejszych festiwali na całym świecie – tylko w ciągu ostatnich dwoch lat kwartet Obary prezentował się na festiwalach w Japonii, Korei, Indiach, Norwegii, Szwecji, czy Wielkiej Brytanii.

  Obara to saksofonista, ktory udowadnia, jak muzyka jazzowa może łączyć w sobie wrzącą energię i otwarte formy zachowując lekkość przekazu. Instrumentalista, ktory na polskiej scenie jazzowej mimo młodego wieku zdążył przetrzeć wiele drog, na każdej osiągając sukces.

  Dominik Wania, tegoroczny podwojny laureat nagrody Fryderyk, to jeden z najważniejszych wspołczesnych pianistow jazzowych. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Pereza i Jerry Bergonziego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation.

  W 2014 jury TVP Kultura przyznało Dominikowi Wani nagrodę za: otwartość stylistyczną i szerokie horyzonty jazzowe, od mainstreamu do awangardy, a przede wszystkim za pierwszą autorską płytę „Ravel”, na ktorej pokazuje z subtelną i wyważoną wirtuozerią swoj wielki talent i umiejętność przekładania muzyki poważnej na język jazzowy.  OLE MORTEN VAGAN (bass) stworzył jeden z najbardziej interesujących zespołow młodej generacji MOTIF z legendarnym Mathiasem Eickiem, laureatem nagrody „DnB Nor Kongsberg Jazz Price” ufundowanej przez Axela Dorenra, Rudiego Mahalla, Frediricka Ljungkvista i Jona Falta.

  Morten Vaagan społpracował z zespołami reprezentującymi rożne style od muzyki bałkańskiej po muzykę studyjną, ale zawsze najbliżej mu jest do wspołczesnej muzyki improwizowanej, co doskonale słychać w projekcie Generator X z Audunem Kleive i Christianem Wallumrodem. Wspołpracował z takimi artystami jak: Maria Kannegaard, John Scofield, Erlend, Terje Rypdal, Bobo Stenson, Jon Christensen, Jon Falt, czy Arve Henriksen.

  THOMAS STRONEN, (drums)

  Norweski perkusista i kompozytor, ktory w swoim dorobku artystycznym posiada ponad 60 nagranych płyt. Wspołpracował z największymi muzykami jazzowymi, m.in. z Arve Henriksenem, Petterem Molvaere,, Bobo Stensonem, Johnem Taylorem, Tore Brunborgiem, Sidsel Endresen, Bugge Wesseltoftem, Tomaszem Stanko i Stian Carstensen.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST