Wybierz region

Wybierz miasto

  Na tropie zaginionej opowieści

  Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59, +48 32 247 39 51

  10:00 Wtorek, 30 maja

  • 10zł

  Rożności, rozmaitości dla dzieci:
  spektakl “Na tropie zaginionej opowieści”
  spektakl dla dzieci z elementami interaktywnymi

  Przedstawienie klasyczne z elementami interaktywnymi. Oprocz wartości artystycznych pobudzających oraz kształtujących wrażliwość młodego człowieka, spektakl ten propaguje polską literaturę piękną dla dzieci.

  W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan techniczny wszystkich książek. Podczas kolejnego dnia pracy, w bibliotece zaczyna dziać się coś dziwnego. Mole odbierają anonimowy telefon, w nocy z połek niespodziewanie spada abecadło, a Wersik skarży się na koszmarne sny. Okazuje się, że z biblioteki zniknęła najcenniejsza księga – „Zbior wierszy dla dzieci polskich poetow”. Wersik postanawia wszcząć śledztwo. Dzielne Mole ruszają tropem poszlak i za sprawą tajemniczego eliksiru przenoszą się do niezwykłego miejsca. Zanim jednak uda im się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

  W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: Ptasie radio, Lokomotywa, O Panu Tralalińskim; Jana Brzechwy: Księżyc raz odwiedził staw, Kaczka dziwaczka oraz Marii konopnickiej: Stefek Burczymucha.

  Czas trwania: ok. 60 minut
  Scenariusz i reżyseria: Anna Bączek-Lieber
  Muzyka: Paweł Szymkowiak
  Występują:
  Zakładka: Joanna Pelon / Ewelina Wojtak
  Syllabinka: Aleksandra Fielek / Anna Bączek-Lieber
  Wersik: Marcin Lieber

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ