Wybierz region

Wybierz miasto

  Michał Minor - malarstwo

  "MM" Miejska Galeria Sztuki
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 249 17 19

  Od 11.01.2016 do 26.01.2016

  • Brak informacji o cenie

  Urodzony w 1979 r. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyrożnieniem uzyskał w 2005 roku w Pracowni Wklęsłodruku prof. Jana Szmatlocha, dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika.
  Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
  W latach 2000-2015 uczestniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (min.: w Niemczech, Boliwii, Finlandii, Szwecji, Iranie, Japoni, Chinach, Bułgarii, Słowacji, Czechach, USA, Hong Kongu). Autor 14 wystaw indywidualnych (min.: GCK Katowice, Desi Berlin, BWA Rzeszow, Domoteka Warszawa, Galeria 2 Światy Krakow, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Galeria Ateneum w Katowicach, Galeria Gardzienice w Lublinie). Laureat licznych nagrod i wyrożnień (min.: Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagroda Marszałka Wojewodztwa Śląskiego dla Młodych Tworcow, Nagroda Jury na 22 FPMW w Szczecinie, Brązowy Medal na Triennale Plakatu w Toyamie, 2 nagroda specjalna na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach 2012, 2 Nagroda na Triennale Malarstwa Wspołczesnego w BWA Rzeszow 2014). Uprawia głownie malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową, projektuje plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest członkiem stowarzyszeń Expedition Metropolis i Expedition inside Culture.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST