Wybierz region

Wybierz miasto

  METUS ~ Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe

  Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe
  Chorzów, ul. aleja Muzyków/1, +48 79 066 81 72

  20:00 Piątek, 3 marca

  • od 30zł

  Wyobraźcie sobie klimat Dead Can Dance, Arcana i My Dying Bride pływające w głębokich gitarowych bezmiarach przywodzących na myśl Pink Floyd czy hipnotyczne brzmienie Marillion a to wszystko zwieńczone wyjątkowym wokalem a'la Nick Cave czy Alexander Velijanov. Synteza rocka alternatywnego, ambientu, 4AD i rocka progresywnego - wybitnie melodyjne partie instrumentalne i wokalne o głębokim przesłaniu w warstiwe lirycznej. Wyobraźcie sobie , że taka muyka od ponad dziesięciu lat powstaje w Polsce, w zaciszu, nieznane szerszej publiczności.
  Teraz możecie to usłyszeć na żywo!

  Metus to nazwa formacji i pseodonim jej lidera - Marka Juzy. Pierwszy album został wydany w 2007 roku i dotychczas ukazało się ich dziewięć anglo i polsko-języczne. Muzyką zainteresowało się krakowskie wydawnictwo Lynx Music. Pomimo tego , że Lynx jest wydawnictwem neoprogresywno-artrockowym, Metus znalazł jednak miejsce w tej stajni dźwiękow i choć bardzo odstaje od głownego nurtu wydawnictwa to jednak nie można było przejść obojętnie obok wartości artystycznej jaką ta muzyka prezentuje. Zaskakujące jest jak świetne recenzje zbiera kazda płyta a jednocześnie w jak wąskim gronie słuchaczy jest muzyka Metus znana. Jedno jest pewne, cytując zbieżne opinie kilku recenzentow: dotychczas nie było polskiego projektu oscylującego w tak niszowych, mroczno-melancholijnych dźwiękach z tak unikalnym wokalem i tak świetną sekcją.
  skład:
  Marek Juza - vocals
  Grzegorz Bauer - drums & percussion
  Marcin Kruczek - guitars
  Krzysztof Lepiarczyk - keyboard
  Krzysztof Wyrwa - base
  Marcin Bąk - electric guitar
  Agnieszka Reiner - violin
  Dagmara Ćwik - female vocals
  Dla tych, ktorzy nie mogą przyjechać na koncert jubileuszowy w Krakowie, przygotowaliśmy coś specjalnego. Nie mniej klimatycznie, nieco bardziej kameralnie i wybitnie abysalnie

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]