Wybierz region

Wybierz miasto

  Made in Poland

  Klub Szuflada 15
  Chorzów, ul. Wolności/15

  20:00 Niedziela, 21 stycznia

  • 30zł

  Made in Poland to jeden z czołowych przedstawicieli tzw. zimnej fali. Zespoł powstał w Krakowie w 1984 r. i zyskał uznanie za sprawą nowatorskiej muzyki oraz zaangażowanych tekstow, pokazujących alienację jednostki w systemie totalitarnym. Monumentalne brzmienie grupy oparte jest na mocno i precyzyjnie grającej sekcji rytmicznej oraz na przestrzennych i nieco psychodelicznych gitarach.
  Zespoł ma na koncie cztery albumy: „Made in Poland” (1989), „Martwy kabaret” (2008, materiał z lat 1984-85), „Future Time” (2009) i „Enjoy The Solitude” (2011). Najbardziej rozpoznawalne utwory („Ja myślę”, „To tylko kobieta” i „Obraz we mgle”) pochodzą z pierwszego okresu działalności i zaskakują ponadczasowym charakterem. Piosenki Made in Poland można znaleźć rownież na wielu kompilacjach, m.in. na „Wyspiański wyzwala” (2008) oraz „Gajcy” (2009), a utwor „Oto wasz program” pojawił się w filmie „Jarocin, po co wolność” (2017).
  Grupa po kilku latach nieobecności powrociła w 2017 r. występem na OFF Festivalu. Zagrała tam specjalny koncert z piosenkami z płyty „Martwy kabaret”, ktory został ciepło przyjęty przez publiczność, a w opinii wielu dziennikarzy muzycznych był jednym z najlepszych na tej edycji festiwalu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST