Wybierz region

Wybierz miasto

  Lato mostOFF

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Mała Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  19:00 Czwartek, 30 lipca

  • Brak informacji o cenie

  WESOŁE MIASTECZKO
  Wg Stefana Żeroskiego
  Teatr Odwrocony

  Gmach Wesołego Miasteczka będzie wznoszony za pomocą słow – czytamy w recenzji o spektaklu Teatru Odwroconego w reżyserii Budzyka. – Wypowiadają je niepokorne, tajemnicze postaci. Grasują po scenie niczym cienie ze świata ciemności. Potrzebują nowej ofiary, by moc na nowo powrocić do życia. Reżyser podąża za swoją fascynacją. Stworzył spektakl – rytuał, w ktorym bohaterowie – inicjowani, zmieniają swoje imiona i tożsamości. Nowe imiona są znakiem owej przemiany. W przedstawieniu chodzi jednak o coś więcej niż pasmo następujących po sobie żywotow.
  Wesołe Miasteczko zawiera w sobie świat. Scena staje się przestrzenią, w ktorej zadomawiają się dwuznaczność i paradoks Jest labiryntem bez wyjścia. Jak mowi sam reżyser, do adaptacji Roży Stefana Żeromskiego – dramatu niescenicznego napisanego w 1909 r. – skłoniły go „celna do bolu diagnoza polskich przypadłości i wnikliwość obserwacji autora”.
  Wesołe miasteczko to spektakl dla tych, ktorzy szukają nowych, a jeśli nie nowych, to na pewno mocnych, teatralnych doznań. Jest bardzo intensywnie. Muszą go zobaczyć także ci, ktorzy są gotowi usłyszeć głos pokolenia trzydziestolatkow na temat kraju w ktorym żyjemy – wyjaśnia Budzyk.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]